Александар Палас

  во

  Фудбалските клубови од Првата и од Втората лига во Македонија го изразија своето незадоволство од предлог – критериумите за спортски клубови во врска со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека денеска ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. -Почитувани новинари и медиумски ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски амбасадор во Германија Ѓорѓи Филипов утре ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски амбасадор во Германија, Ѓорѓи Филипов во текот на утрешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Преку ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Свеченото доделување на признанијата Супербрендс во Македонија се одржа во четврток, 7 фебруари, во просториите на хотел Александар палас, Скопје. Повеќе од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лидерот во производство и продажба на лифтови, ескалатори, подвижни траки, авио мостови и други транспортни и индустриски системи во Македонија, НОВАКО, член ...
  | | веќе видена

  Македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов беше на трибините во СЦ „Јане Сандански“ и го бодреше националниот футсал тим на дуелот против ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Македонската А футсал репрезентација од 31. јануари до 3. февруари ги игра натпреварите од предквалификацискиот турнир за пласман во Елитна рунда квалификации ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Македонската А футсал репрезентација од 31. јануари до 3. февруари ги игра натпреварите од предквалификацискиот турнир за пласман во Елитна рунда квалификации ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Македонската А футсал репрезентација од 31. јануари до 3. февруари ги игра натпреварите од предквалификацискиот турнир за пласман во Елитна рунда квалификации ...
  сите 49 | | | веќе видена