Алекс Фергусон

  во

  Сер Алекс Фергусон доживеа мозочен удар во месец мај, но по првичните две обраќања кои ги имаше преку видео, сега за првпат се појави јавно на еден настан, а ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Денеска е голем ден на Олд Трафорд, поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, ќе присуствува на натпреварот од шестиот круг од првенството на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Манчесер Јунајтед ова попладне соопшти прекрасна вест за сите фанови на клубот, бидејќи со својата објава го најави присуството на Сер Алекс Фергусон на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон се врати на Олд Трафорд за прв пат по операцијата на мозокот, тоа ќе биде дополнителна мотивација за фудбалерите да го добијат денешниот меч ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон доживеа мозочен удар во месец мај, но по првичните две обраќања кои ги имаше преку видео, сега за првпат се појави јавно на еден настан, а ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од ...
  сите 3 | | | веќе видена