Адријана

  во

  Пред 13 години цела Македонија и регионот занемеа од веста дека трагично загина Тоше Проески. Деталите од животот на пејачот со ангелски глас и насмевка не ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Адријана Алачки преку својот Фејсбук профил му посвети емотивна порака на детскиот хирург др. Владимир Чадиковски,. Таа се потсети на најтешката и најдолгата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Музичарите, естрадните уметници, ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите… вчера, среда, 7-ми октомври 2020 година, го одржаа најавениот на протест пред ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Музичарите, естрадните уметници, ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите… вчера, среда, 7-ми октомври 2020 година, го одржаа најавениот на протест пред ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Музичарите, естрадните уметници, ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите… вчера, среда, 7-ми октомври 2020 година, го одржаа најавениот на протест пред ...
  сите 43 | | | веќе видена

  По шестмесечна пауза студентските домови во земјава од вчера повторно ги отворија вратите за студентите, а иако на поголемиот дел од факултетите наставата ќе ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Двајца учесници на Скопскиот маратон колабирале и се хоспитализирани на Клиниката за токсикологија, вели за САКАМДАКАЖАМ.МК заменик директорот д-р Нико ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денеска, по специјален протокол за заштита од Ковид-19, се трчаше Виз Ер Скопски маратон под мотото „Трчањето ќе те промени“. Поради пандемијата со Ковид-19, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Серхиј Шевченко од Украина кај мажите победи на годинашниот 16. Скопски маратон со време од 02:22:49, а кај жените победи Луиза Гега од Албанија, со време од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денеска, по специјален протокол за заштита од Ковид-19, се трчаше Виз Ер Скопски маратон под мотото „Трчањето ќе те промени“. Поради пандемијата со Ковид-19, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Денеска, по специјален протокол за заштита од Ковид-19, се трчаше Виз Ер Скопски маратон под мотото „Трчањето ќе те промени“. Поради пандемијата со Ковид-19, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Под мотото „Трчањето ќе ве промени“ денес на скопските улици се одржа 16-то издание на најмасовната спортска манифестација во градот Виз Ер Скопски Маратон ...
  сите 15 | | | веќе видена

  По специјален протокол за заштита од Ковид-19 денес се трчаше Виз Ер Скопски маратон под мотото „Трчањето ќе те промени“. Поради пандемијата на маратонот оваа ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Скопје, 4 октомври 2020 (МИА) – Денеска, по специјален протокол за заштита од Ковид-19, се трчаше Виз Ер Скопски маратон под мотото „Трчањето ќе те промени“. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Второто издание на ТРЧАЈ БЕ, само го потврди минатогодишниот впечаток, после првата трка, дека градот на конзулите не е само град на седење и пиење кафе, туку ...
  сите 50 | | | веќе видена