Адолф Хитлер

  во

  Фотографија на која Адолф Хитлер е фотографиран со девојче од еврејско потекло е продадена на аукција во САД, за 11.000 долари. Фотографијата е лично потпишана ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фотографија на која Адолф Хитлер е фотографиран со девојче од еврејско потекло е продадена на аукција во САД, за 11.000 долари. Фотографијата е лично потпишана ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Британскиот принц Чарлс, кој во среда ќе наполни 70 години, продолжува да ужива во титулата "вечен престолонаследник" која ги поддржува неговите залагања за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ноќта меѓу 9. и 10. ноември 1938. година, започнале масовните прогони на Евреите во Третиот рајх, кој тогаш освен Германија ја опфаќал и Австрија. Тој настан е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Три лица денеска се осудени поради припадност на забранета ултрадесничарска група во Британија, јавува АП. Британците Адам Томас (22) и Клаудија Пататас (38), ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Името Адолф во Австрија од крајот на Втората светска војна станува се помалку популарно и речиси целосно исчезнува, покажуваат статистичките податоци.Во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Две ретки реликвии од Втората светска војна ќе се најдат на аукција во Чисапејк Сити, во Мариленд на 13-ти ноември. Аукциската куќа "Alexander Historical ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во новиот филм на Мајкл Мур, "Fahrenheit 11/9" се работи за подемот на Доналд Трамп и неговата победа на претседателските избори. Насловот на филмот алудира на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Здружение на џамии во Холандија побара од Твитер да го затвори профилот на Геерт Вилдерс, заканувајќи се со правно дејство ако гигантот на социјалните мрежи не ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лидерот на германскиот Централен совет на Евреите изјави во неделата дека сака да се бори против антисемитизмот меѓу новите арапско-муслимански мигранти преку ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Името Адолф во Австрија скоро во потполност исчезнува, покажале статистички податоци. Истражувањето, поради излегувањето на новиот филм „Име“, во кој брачен ...
  сите 9 | | | веќе видена