Комичарот Џим Кери беше домаќин на Saturday Night Live и во шоуто изведе многу скечеви, но најголема популарност стекна пародијата на рекламата на Метју Меконахи за Lincoln Motor Company. Метју Меконахи во рекламите за Lincoln Motor Company зборува во стилот на улогата која ја има во серијата True Detective, а Џим Кери во пародијата се шегува на негова сметка со тоа што вели дека одлучил да снима реклама за автокомпанија по добивањето на Оскар. Сите знаеме дека Џим Кери е одличен имитатор, но овојпат тој се надмина самиот себеси.
сите 4 | | | веќе видена

Кога ќе дојде време размислете за следното. Дозволете и на вашата партнерка да ви покаже што најмногу ја возбудува во креветот. Следете ги нашите совети… Жените никогаш нема слободно да зборуваат за тоа што најмногу им се допаѓа во креветот. Затоа, треба да се навикнеме на улогата толкувач на нејзините љубовни воздишки во креветот. Повеќето жени мислат дека ќе не разочараат доколку тие нас не водат низ патот до нивниот оргазам. Додека да ја убедите во спротивното, обрнете внимание на… Нејзините очи Признајте дека сечувствувате поврзани со неа кога се гледате во очи. Затоа ловете го нејзиниот поглед. Доколку се врти на другата страна, тоа значи дека правите некоја голема грешка. Секако, нејзините затворени очи кога е блиску до оргазам се знак дека тоа што го правите и одговара. Сконцентрирајте се на нејзиното задоволство кое подоцна без сомнение ќе биде и ваше. Нејзините раце Жените често реагираат со грубост додека им правите нешто што им прија. Сетете се што и правевте кога таа ја зграпчи постелнината или ...
сите 4 | | | веќе видена

Доколку сте корисници на социјалната мрежа Instagram, не е можно да не сте ги забележале профилите на вртоглаво атрактивните девојки кои позираат во провокативни пози и имаат по милиони следбеници. Тимот на UrbanMen ви подготви фотогалерија од најпознатите Русинки на Instagram кои стекнуваат голема популарност благодарение на својот сексипил и убавина. Но, голема улога во тоа има и нивното богатство. Тие најчесто се ќерки на богати функционери или пак размазени, млади сопруги на милионери.
сите 2 | | | веќе видена

Имате бизнис состанок на кој треба да носите костум или пак секојдневната работа ви налага носење костум… Прочитајте ги нашите совети за како подобро да изгледате! Невозможно е да пораснете 7cm или за десетина минути да ослабнете 5 килограми. Исто така, не можете експресно да се проширите во рамениците, но можете да визуелно да ги зголемите. Томи Фарнер, експерт за мода од онлајн-шопинг компанијата Piperlime открива неколку модни тајни кои ќе ви помогнат преку ноќ да го промените својот личен опис и да изгледате како да носите костум од милион долари. Проширете ги тесните раменици Ако сте далеку од посакуваната ширина на рамениците, стилистите советуваат да носите сако со нагласени раменици кои даваат посилен и остар облик. Додадете си неколку сантиметри Мислиме во висина, секако. А еве како ова да го изведете: поентата е да направите права линија од рамениците до врвот на ножните прсти. Лесно решение за ова се вертикалните „гангстерски“ пруги кои се многу забавна опција ако сакате да изгледате повисоки и ...
сите 8 | | | веќе видена

Блејк Лајвли присуствуваше на хуманитарниот настан Angel Ball , организиран од Gabrielle’s Angel Foundation со својот сопруг Рајан Рејнолдс. Парот беше во центарот на вниманието на балот одржан во Менхетен, а 27-годишната актерка за оваа пригода избра млечно жолта креација од Гучи со длабоко деколте. Тесниот долг фустан максимално го истакна нејзиниото заоблено стомаче. Со Блејк позираше и нејзиниот горд сопруг Рајан Рејнолдс, кој во текот на целата вечер не можеше да ги тргне рацете од неговата прекрасна трудница. Тој исто така носеше одело од италијанската модна куќа Гучи.
сите 2 | | | веќе видена

Натали Халкро веќе долго време освојува со своите фотографии кои секојдневно ги објавува на Instagram и почнува да станува вистинска ѕвезда. Бројот на нејзините следбеници расте од ден за ден и моментално име повеќе од половина милион обожаватели ширум светот. Натали не доаѓа од светот на познатите и славните, но полека и сигурно се придвижува натаму ако судиме по темпото на зголемување на нејзините следбеници на Instagram. Но, покрај верните обожаватели Натали почна да добива и коментари од критичарите кои сметаат дека нејзините фотографии се премногу обработени во Photoshop и дека во реалноста не изгледа како на фотографиите. „Дефинитивно не изгледа како на фотографиите. Ги обработува до тој степен што не можеш да ја препознаеш, а пријателите и се смеат зад грб. Жално…“ – коментар од еден од критичарите, додека друг додава: „Ја видов во живо и е уште поубава“. Освен фактот дека е поранешна девојка на рагбистот Шон Филипс и дека потекнува од Ванкувер, се друго за неа е непознато.
сите 4 | | | веќе видена

Хали Бери е една од најатрактивните холивудски актерки и навистина знае како да се покаже. За неа годините како да застанеле. Со новата фризура и белиот фустан таа изгледа подобро од многу нејзини помлади колешки од шоубизнисот. Кој би поверувал дека убавата оскаровка има 48 години? Хали навистина изненади со нејзиниот нов имиџ, ја промени нејзината карактеристична кратка фризура со виткана долга коса. А белиот тесен фустан беше причина плус за таа да биде во центарот на вниманието на Golden Heart Awards.
сите 6 | | | веќе видена

Во соработка со регионалната интернет-телевизија, Pickbox.tv , на задоволство на нашите читатели денеска го имаме интервјуто со продуцентот и писател на мега-популарната серија Scandal , Шонда Рајмс. ПРАШАЊЕ: Како го смисливте концептот за Scandal и зошто баш ваков концепт? ШОНДА РАЈМС: Бетси Бирс постојано ми велеше дека треба да запознаам една жена по име Џуди Смит, а јас постојано велев дека не сакам да пишувам сценарио за уште една серија. Но таа инсистираше да ја запознаам Џуди Смит, а јас ѝ реков дека ќе се сретнам со неа на 15 минути. И така се сретнавме на 15 минути кои се претворија во два и пол часа. И си замислив сто епизоди и неверојатно интересен свет и навистина ме возбуди замислата, па тоа е она што ме донесе во оваа серија. Знаете, Џуди е професионален лобист и тоа го работи со години, а нејзиниот живот е многу интересен и таа беше доволно фина за да нѐ инспирира со тоа и за да ја направиме серијата. ПРАШАЊЕ: Добро, претпоставувам дека Џуди Смит немала сексуален однос со претседател на САД и ...
| | веќе видена

Чарли Шин и неговата свршеница, порно ѕвездата Брет Роси ставија крај на својата врска. Тие требаше официјално да склучат брак во ноември годинава, но љубовната приказна завршила уште пред вистински да започне. „Скоти и јас поминавме одлична година заедно, патувавме низ светот и исполнивме многу нешта од листата на желби“, изјави актерот за E! News . „Таа е голема девојка, но одлучивме да се разделиме и да не го поминеме остатокот од животот заедно”, додава Чарли Шин. Причина за крај на нивната врска очигледно се децата на Шин. „Решив дека моите деца го заслужуваат моето внимание повеќе од врската. Но, сеуште чувствувам огромна поврзаност со Скоти и и посакувам се најдобро “, признава актерот.
сите 13 | | | веќе видена

Деновиве во Москва се појави реклама која е виновна за над 500 сообраќајни несреќи. Сигурно се прашувате зошто и како е можно? Рекламата била поставена на 30 камиони кои возеле низ градот, а нејзината содржина била жена која си ги држи голите гради придружено со порака „тие привлекуваат“. Па така, мажите понесени од интересната реклама имале бурни реакции за што сведочат и 517-те сообраќајни несреќи. По неколкуте жалби од возачите учесници во сообраќајните несреќи, полицијата забранила голите гради да се движат по московските улици. „Одев на бизнис состанок кога го видов камионот со цицките. Потоа ме удри колата позади бидејќи возачот бил деконцентриран од камионот“, изјавил еден од повредените. А пак портпаролот на компанијата што ја направила рекламата изјавил: „Сакаме да донесеме нов формат на огласување на пазарот, да ги охрабриме компаниите да се рекламираат на камиони, бидејќи мислиме дека ова е добра алтернатива на рекламирањето на јавен превоз“.
сите 9 | | | веќе видена

Забивање не е потребно… Кога ќе се спомнат стомачните мускули, сигурно дека кошаркарската топка не е првото помагало кое ви паѓа на памет. Но, тренерот и директор на Men’s Health StreamFIT, BJ Gaddour, откри една забавна, но доста тешка вежба која максимално ги активира стомачните мускули. Самата вежба делува едноставно, земате ја кошаркарската топка, застанете во позиција за склек, потпрете се на едната рака, а со другата пробајте да ја водите топката. Но, вежбата е тешка од две причини. Прво е фактот дека мора да држите рамнотежа на целото тело само со една рака. „Секогаш кога ќе минусирате една потпора, вашето тело станува нестабилно. Вашие раменици, долниот дел од грбот и стомачните мора напорно да работат за да вашето торзо биде рамно – објаснува Гадур. А уште кога ќе додадете и движење. „Водењето кошаркарска топка е дополнително ниво на потешкотија“ – тврди Гадур. Зошто? Ја спречувате ротацијата на топката и всушност се борите со неа. Потребно ви е психичка и физичка сила за да ја водите без прекин.
| | веќе видена

Матус I е уметник од Словачка, кој направи едноминутно помотивно видео за секс во кое користимолив и острилка. Тој тврди дека ја направил првата реклама за секс во светот. Едноминутното видео користи острилка и молив за рекламирање на сексот, без вулгарни сцени, нарекувајќи го „слободна активност во која треба повеќе да уживаме“. Словачкиот уметник, кој се преименувал во Матус I кога се преселил да живаа во Германија пред три години, вели дека тоа е првата реклама во светот која едноставно го промовира сексот заради сексот, без други причини. 26 годишниот Матус вели: „Кога сексот ќе стане рутина мора да се промени нешто“. Па така, не станува збор за реклама за некој продукт бидејќи не постои нешто што може да се купи за да се реши ова. „Некако почувствував дека во некои случаи е важно луѓето да променат нешто во начинот на размислување па така оваа реклама не е само за сексот туку и за размислувањето.“ Рекламата нема да ја има на ТВ каналите, направена е за да се споделува на интернет преку социјалните мрежи.
| | веќе видена

Сара Екс Милс е австралијанска старлета која има неверојатен талент. Таа може да ги движи градите по ритамот на било каква музика. Овој пат нејзините гради „заиграле“ по ритамот на познатата композиција од Моцарт „Мала ноќна музика“. Видеото е многу интересно и не е чудно што за само два дена соbра повеќе од 3 милиони прегледи на YouTube.
сите 10 | | | веќе видена

Јадењето го прави посебно ароматично, здрав е и нискокалоричен. Иако денес целерот се користи исклучиво како додаток во јадењето, до 17 век се користел во медицината. Целерот се користи цел, од коренот до листовите и сите негови делови се многу здрави и нискокалорични. Зошто целерот е добар за здравјето? Ако имате проблеми со крвниот притисок ова растение е одлично за негово снижување, а познато е и како прочистувач на организмот бидејќи е добар диуретик. Ја спречува надуеноста и дигестивните проблеми. Освен што е богат со влакна, има големо ниво на витамини К, Ц и Б, калциум и фолна киселина. Целерот е здрав и вкусен продукт – едноставно насечете го на кругчиња и истискајте лимон и готово е за конзумирање.
| | веќе видена

Послушајте ги советите на познатиот кошаркар Крис Бош… Иако е еден од најплатените кошаркари во НБА лигата, Крис Бош реши да се проба и во модниот свет, па неоддамна во соработка со Armstrong&Wilson направи сопствена колекција на вратоврски и лептир машни и ја нарече Mr Nice Tie. Ова се неговите три клучни совети за совршен стајлинг. Вистинскиот кројач Чстопати ви се случува оделото да не ви стои совршено и слеано како што посакувате. Затоа најдобро е да го најдете вистинскиот кројач, во кој ќе имате потполна доверба, некој кој внимателно ќе ги слуша вашите барања и кај кого повторно би се вратиле ако имате потреба. Вистинскиот кројач ќе ви биде од помош кога ќе имате потреба од скратување на ракавите, ногавиците, а може да ви дава и корисни модни совети. Вистинската вратоврска Бојата, големината и обликот мора совршено да прилегаат на целосниот стајлинг. Започнете со вратоврската чија боја треба да биде во склоп со доминантната боја на вашата кошула или одело. Исто така, ширината на вратоврската треба да се ...
сите 2 | | | веќе видена

next