Шеј Мичел една од главните актерки во хит серијата Pretty Little Liars (Слатки мали лажливки). Малата лажливка, Шеј Мичел, својата популарност ја стекна благодарение на ТВ серијата Pretty Little Liars, а нејзиниот профил на Instagram брои преку 4.9 милиони следбеници. Таа полека, но сигурно станува дел од врвот на холивудскиот шоубизнис. Исто така, таа е избрана да ја краси насловната страница на списанието Maxim за месец февруари.
| | веќе видена

Миранда Кер, позната по дупчињата на образите, започнала да се занимава со манекенство на своја 14 годишна возраст. Оттогаш па до денес, таа има соработувано со модни брендови како Prada, Victoria’s Secret, Swarovski, Balenciaga, Jil Sander… Во списанието Harper’s Bazaar таа е дел од едиторијалот Sky’s the limit. 31-годишната австралиска манекенка за потребите на едиторијалот позираше пред објективот на добро познатиот фотограф Тери Ричардсон во креации од Givenchy, Proenza Schouler, Versace, Alexander Wang и Balmain… Во интервјуто за списанието таа изјавила дека е старомодна девојка и дека секогаш момчето е тоа кое прво треба да и пристапи на девојката. „Верувам во тоа дека мажот треба да ја брка девојката, но тоа е мој личен став“ – рекла таа. А пак, за сексот на прв состанок таа вели „Мојата филозофија е дека подобро е да нема секс додека не го запознаеш добро, бидејќи како жена, ќе се приврзеш. Па, подобро е прво да одиш на неколку состаноци за да видиш дали сакаш да се приврзеш или не.
сите 11 | | | веќе видена

Погледнете во кои вкусни, но калорични продукти може да уживате и кога сте на диета. Компир Пржени компирчиња во многу зејтин се погубни за вашата линија и диета, но тоа не значи дека треба да го избегнувате компирот. Тој е одличен извор на витамин В и Б6, а во неговата кора се наоѓаат голем број влакна. Наместо со путер, сирење и сланина, конзумирајте го компирот печен во фурна. Путер Заситените масни киселини го зголемуваат нивото на лош холестерол во крвта, па го зголемуваат и ризикот од кардиоваскуларни заболувања. Путерот ги содржи тие непожелни масни киселини, но до 5 пати помалку за разлика од маргаринот. Избегнувајте ја секојдневната конзумација на утер, но понекогаш може да си дозволите мало количество од неговиот вкус. Топло чоколадо Какаото е преполно со здрави нутриенти како полифенол кој го зајакнува имунитетот и штити од сезонки грип. Наместо инстант мешавина која вклучува многу хемиски додатоци и шеќери, пробајте ја здравата алтернатива. Во најладните деови дозволете си уживање со шолја какао ...
сите 4 | | | веќе видена

Што да се напиете ако ве боли грлото или желудникот? А, што ако сакате да добиете енергија или пак сакате побргу да заспиете? Ви претставуваме 16 пијалоци погодни за секаква ситуација… Млеко за мускулите Млекото е одличен пијалок за после тренинг бидејќи содржи протеини кои го стимулираат растот и силата на мускулите. Најдобро е да изберете свежо и полномасно млеко, а исто дејство, но со многу помалку калории има и сурутката. Зелен чај и сок од цитрон за слабеење Овие два пијалока имаат неверојатно дејство врз забрзувањето на метаболизмот, а исто така го стимулираат и исфрлањето на токсините од организмот. Најдобро е да се напиете сон од цитрон или шолја зелен чај наутро, пред доручек. Какао за заздравување При тежок физички напор, болест или чувство на истоштеност добро е да се напиете какао или чоколадно млеко. Тоа е одлично во вакви ситуации поради поволното количество на јаглени хидрати и протеини, кои на телото му даваат енергија. Пиво за подобра циркулација За ладните и болни нозе во текот на зимските ...
сите 3 | | | веќе видена

Погледнете ја и оваа секси галерија од девојки кои немаат потреба од градник. Доколку сакате да ги видите фотографиите од другите делови „ Девојки на кои не им е потребен градник “ кликнете на линкот.
сите 2 | | | веќе видена

Сакате девојки во тесни фустанчиња? Еве некои жешки фотографии од убави девојки облечени во тесни фустанчиња и високи потпетици. Доколку ова не ви е доволно погледнете ги и останатите делови „Девојки во фустани“ .
сите 4 | | | веќе видена

Истражувањата укажуваат на поврзаност помеѓу мајките и потенцијата. Истражување, спроведено во Прага, во кое учествувале 960 мажи, покажува дека лошиот однос со мајките во раното детство може да има трајни последици врз машката потенција. Испитаниците во текот на истражувањето биле испрашувани во врска со природата и квалитетот на нивниот однос со мајките за време на детството, а истражувачите пробале да утврдат и дали испитаниците имаат сексуална дисфункција, како што е прерана ејакулација или импотенција. Истражувањето покажало дека постои поврзаност помеѓу сексуалната дисфункција и лошиот однос со мајката во детството, како и во тинејџерските денови при првата љубов. Исто така, кај мажите, кои изјавиле дека никогаш се немаат заљубено, откриени се повеќе сексуални дисфункции и утврдено е дека просечното времетраење на сексуалниот однос е помалку од една минута.
сите 2 | | | веќе видена

Погледнете го ова поучно видео и дознајте што се случува со вашето тело за време на секс. Сексуалниот однос се одвива низ четири фази: возбуда, фаза плато, оргазам и смирување. Возбудата е фаза која започнува со првата еротска стимулација и може да трае неколку минути, па дури и часови. Во оваа фаза мозокот го ослободува хормонот серотонин, кој го поттикнува чувството на среќа, како и адреналин и допамин кои ја зголемуваат сексуалната желба. Зениците на окото се шират, срцето почнува забрзано да чука и секое чувство во вашето тело е поинтензивно. Кога сме блиску до врвот, мускулите на нозете, лицето и рацете почнуваат да се грчат. Тензијата која се стварала во текот на сексуалниот чин конечно се ослободува, а после оргазмот следи фазата на смирување.
| | веќе видена

Можете да бидете силни и секогаш во форма благодарение на овој напиток. Состојки • 3 моркови • 1 лажичка ѓумбир • 1 јаболко • 1 лимон Подготовка Добро измијте ги состојките и излупете ги. Ставете ги во блендер сите заедно и измиксајте. Напитокот е готов за пиење.
сите 10 | | | веќе видена

Тамара Тодевска беше главна атракција на календарот на „Пелистерка“ за 2015 година. Имено, таа ги покажа голите гради пред македонската јавност, со што привлече огромно внимание и беше главна тема на разговор. Иако Тамара доби негативни критики таа ја имала поддршка од својот вереник и семејството. Интересна тема е хонорарот кој Тамара го доби за да ги покаже голите гради. Се шпекулира дека таа била платена 12.000 евра.
сите 34 | | | веќе видена

Елена Ристеска го зеде второто место во популарното балканско шоу „Твоето лице звучи познато“ каде се покажа во неколку секси комбинации. Елена имитираше познати ѕвезди како Бијонсе, Џенифер Лопез, Кристина Агилера, Бритни Спирс… Сите нивни настапи ги долови во полн ефект и за прв пат на екс-југословенската сцена го покажа својот сексапил. Погледнете ја фотогалеријата од учеството на Елена во „Твоето лице звучи познато“.
| | веќе видена

Денес е една од најпопуларните актерки, но во далената 1995 година Анџелина Џоли била модел. Тогаш Анџелина имала само 19 години и никој не претпоставувал дека еден ден таа ќе стане една од најпопуларните актерки во светот. Облечена во кафеав фустан спуштен до половините, таа позирала топлес изгледајќи самоуверено и секси. Уште тогаш имало нешто препознатливо во неа со која таа успеа да се пробие во шоубизнисот.
сите 11 | | | веќе видена

Директно од Атина, на вашите екрани ви го претставуваме грчкиот модел Џорџа Салпа. Нејзините долги тонирани нозе, сјајна кожа и свиленкаста темна коса ќе ви го заматат умот. Зачудувачки е фактот што нејзината кариера започнала во 2009 година. После неколку модни едиторијали во списанија, учество во Celebrity Big Brother и 321.000 следбеници на Instagram Салпа продолжува да привлекува внимание.
| | веќе видена

Сите се спремаме за дочекот на Нова Година, па ние ви подготвивме една секси фотогалерија за да се опуштите во последните денови од старата година. И покрај ниските температури овие девојки уживаат разголени во снегот. Тие секако ќе ја вжештат зимската атмосфера.
сите 2 | | | веќе видена

Филмот The Interview на Sony Pictures од денеска е целосно објавен на некои веб-сајтови, а од утре ќе се прикажува и во кината. Се работи за акциона комедија во која што двајца новинари (Seth Rogen и James Franco) успеваат да договорат интервју со Ким Јонг-ун, лидерот на Северна Кореа. Поради исклучителната можност да се сретнат во живо со големиот лидер, CIA им дава задача да го убијат и да го спасат светот од него. Откако филмот за прв пат беше претставен на јавноста, се случи веќе добро познатото хакирање и закани за објавување на лични податоци за вработените во компанијата Sony. По направената истрага, FBI констатира дека зад хакерските напади стои Северна Кореа. И покрај ова, заканите продолжија па Sony реши да ги повлече претставите, односно да не ги приморува на кино компаниите да се држат до договорот. Но, очигледно е дека Sony често се предомислуваат, па така, денес филмот стана достапен за гледање за само 6 долари на Google Play, Youtube Movies, Xbox Video и Sony. Од утре ќе се емитува и во 300 ...
сите 4 | | | веќе видена

Тамара Тодевска беше прва која го најави новиот секси календар на „Пелистерка“, а денес беше и официјалното претставување на истиот… Лото-девојката Марјана Станојковска и пејачката Аделина Тахири исто така се дел од календарот, па во текот на следните 12 месеци ќе имате можност да уживате во нивните безобразно голи тела.
сите 10 | | | веќе видена

next