Запознајте ја Ешли Скај – прекрасен фотомодел, моден блогер и најново Buffalo Jeans модел. Со нејзината долга кафеава коса, големите темни очи и неверојатните облини од ден за ден привлекува се повеќе и повеќе Instagram следбеници. Погледнете ги нашите омилени моменти од нејзиниот живот, а ако сакате да ја следите кликнете тука .
| | веќе видена

Најновото британско истражување ви дава уште една добра причина да се впуштите во добар секс со вашата партнерка. Откријте за што станува збор… Сексот е одлична работа, зар не? Заработувањето пари исто така. А што ако ви кажеме дека ако имате секс два пати неделно, ќе заработувате повеќе пари од луѓето кои не одржуваат сексуални односи толку често? Колку пари, толку музика (односно секс!) Истражувањето спроведено на британскиот Универзитет „Anglia Ruskin“ во Кембриџ открива дека сексуалната активност и фреквентноста на сексуалните односи е поврзана со работните резултати и заработувачката. Колку луѓето се поисполнети и задоволни дома, толку поуспешни се на работното место! „Оваа теорија го потврдува фактот дека луѓето имаат потреба од љубов и внимание и да бидат сакани и сексуално активни. Кога овие работи им недостигаат тие се склони на осаменост, анксиозност и депресија, а сите овие појави лошо им влијаат на деловниот живот“ – објаснува авторот на истражувањето проф. д-р Ник Друдакис. Ова истражување ...
| | веќе видена

Започнете го викендот со атрактивната Марта Хант… Ако земеме во предвид дека таа се дружи со Тејлор Свифт, го прослави роденденот со популарни модели и е една од Ангелите на Victoria’s Secret, тогаш дефинитивно можеме да ја доделиме титулата Instagram девојка на неделата. Со долгата руса коса и прекрасни нозе Марта ги мами машките погледи… Ако сакате да ја следите, кликнете тука .
сите 2 | | | веќе видена

Мажите одбраа… Мишел Киган е најсексапилната жена во светот. Магазинот FHM секоја година преку анкета врши избор на најсексапилна жена во светот. Годинава оваа титула и припадна на англиската актерка и модел со совршени пропорции – Мишел Киган. Во топ 5 листата уште спаѓаат и Кендал Џенер, Џенифер Лоренс, Кејт Аптон и Керолајн Флек.
сите 8 | | | веќе видена

За да ја прослави 20-годишнината од својата кариера, Жизел позираше гола за бразилскиот Vogue . Тешко е да се поверува дека таа помина 20 години во позирање, а сепак изгледа секси како и секогаш за мајското издание на бразилскиот Vogue . Прекрасната Жизел е целосно гола, со што докажува дека се пензионира од манекенството со крената глава. Таа во интервјуто изјави „Кога ја слушнав идеата да направам нешто посебно во соработка со Vogue за мојата 20-годишна кариера и за 40-годишнината на магазинот Vogue , веднаш знаев дека не сакам да биде само мода. Сакав да биде нешто поразлично, нешто што е дел од мене, од моето битие.
сите 18 | | | веќе видена

Сеуште немате профил на оваа социјална мрежа?? Оваа фотогалерија од девојки со секси облини можеби ќе успее да го промени тоа.. Ви претставуваме неколку популарни девојки на чии облини ниеден маж не може да остане рамнодушен.
сите 2 | | | веќе видена

На само 20 годишна возраст Џиџи Хадид го живее сонот на секој модел. Таа е длабоко навлезена во модната индустрија со фотосесии за познати списанија како Vogue, Sports Illustrated, Tom Ford … Џиџи, исто така се појавува и во ТВ серијата Real Housewives of Beverly Hills покрај нејзината мајка Јоланда Фостер. Во чест на нејзиниот 20.
| | веќе видена

Убавиот руски модел Ирина Шајк е поранешна девојка на популарниот фудбалер Кристијано Роналдо. Меѓутоа, како што пишуваат странските медиуми воопшто не и било тешко да го преболи и да започне нова врска. Нејзиното ново момче не е ништо помалку од фудбалерот. Тоа е познатиот актер Бредли Купер. Тој исто така неоддамна ја прекина својата врска со Суки Вотерхаус. Познат е по филмовите Limitless, Hangover, Silver Linings Playbook и други. Викендот тие двајца биле забележани во друштво, но се гледало дека имаат нешто повеќе додека танцувале на подиумот.
сите 21 | | | веќе видена

Ријана ја загрева атмосферата со новата фотосесија за потребите на летното издание на „V Magazine“. На насловната страна таа е топлес и ги покажува своите атрибути, облечена во сини гаќички и платинум перика, а до самат фотографија стои текст: „Воодушевувачкото враќање на врвната поп лоша девојка“. Во колоритната фотосесија направена од модниот фотограф Стивен Клајн, се гледа дека РиРи ужива и се чувствува самоуверена пред неговиот објектив, а во интервјуто таа зборува за нејзиниот осми албум кој сите нетрпеливо го очекуваат.
сите 18 | | | веќе видена

Кендал Џенер денес објави фотографија на која е гола во „doggy style“ поза, со автомобил играчка позиционирана на нејзиниот задник. Фотографот не е познат, а фотографијата е насловена „RoadTrippin Like“. Последното појавување на Кендал во јавноста беше исто така деновиве, на познатиот фестивал Коачела кој се одржува во Калифорнија.
сите 6 | | | веќе видена

Buffalo Jeans девојката, Вивиен Киндл, тивко не убива со нејзините совршени облини. Вивиен е зафатена девојка. Кога не работи на нејзината фигура, или позира за познати брендови или пак се појавува на шоу како што е America’s Got Talent . Таа исто така е една од девојките на Buffalo Jeans . Со нејзината долга темна коса, големите очи и неверојатните облини, не е воопшто чудно што бројот на нејзините следбеници на Instagram е во постојан пораст.
сите 7 | | | веќе видена

Ако сеуште не ја следите Емили Ратајковски, сигурни сме дека после оваа статија веднаш ќе ја најдете на социјалната мрежа Instagram. А ако сеуште немате сопствен профил, сигурно дека ќе си направите. Емили е моделот кој им го сврте паметот на многу мажи ширум светот кога за прв пат се појави во јавноста за потребите на видео спотот за песната Blurred Lines. Од тој момент таа секојдневно е активна на социјалните мрежи. И за наша голема среќа непрестано објавува разголени фотографии и си поигрува со машката фантазија.
| | веќе видена

Кети Фереиро (21) или позната како кубанската Ким Кардашијан, вели дека нејзиниот задник е природен и ниедна фотографија не и е обработена во Photoshop. Старлетата Ким Кардашијан нема постигнато ништо значајно, но сепак успеа да се пробие во светот на шоубизнисот и да стане популарна. Тоа е благодарение на нејзините облини и секојдневното експонирање во јавноста и привлекување внимание. По нејзиниот пример многу модели со тело како нејзиното си ја пробаа среќата во шоубизнисот. Една од нив е и Кети Фереиро. Нејзе светот ја идентификува како двојничката на Ким поради нејзините заносни облини.
сите 7 | | | веќе видена

Auto Express објави фотографии од новиот автомобил Audi A4. Овој автомобил премиерата треба да ја доживее на саемот за автомобили во Франкфурт кој ќе се одржи во месец септември. Како што најави Улрен Хакенберг, новиот A4 ќе донесе нов стандард во класата кога е во прашање квалитетот на возењето. Масата треба да биде за околу 100 kg пониска од таа на актуелниот модел и тоа благодарение на новата MQB платформа. Тоа автоматски ќе ги подобри перформансите и ќе ја намали потрошувачката, а ќе придонесе и за многу подинамично возење. И од Audi ветуваат дека тоа нема да биде на сметка на удобноста, таа исто така ќе биде подобрена во однос на актуелниот модел. Промените во надворешниот изглед нема да бидат големи. Меѓутоа, новиот Audi A4 се одликува со поостри и поспортски линии.
сите 3 | | | веќе видена

Оваа видео од 2015 досега е неверојатно. Џеј Алварез е машки модел кој го поминува своето слободно време патувајќи низ светот, скокајки од авиони, дружејки се со прекрасни жени, сурфајки, и се се случува на екстремни авантури. Тоа е живот кој многу момци го посакуваат, но малкумина имаат храброст да излезат и да пробаат да го остварат.
| | веќе видена

Погледнете ја и оваа секси галерија од девојки кои немаат потреба од градник. Доколку сакате да ги видите фотографиите од другите делови „ Девојки на кои не им е потребен градник “ кликнете на линкот.
сите 2 | | | веќе видена

Јавноста е шокирана! Во видео на Snapchat се гледа како Кајли ја става раката во панталоните на својата сестра Кендал. Кајли Џенер(17), полусестрата на популарната Ким Кардашијан повторно ја шокираше јавноста. Овојпат таа објави видео на Snapchat на кое ја допира својата сестра Кендал (19) и на крајот ја става раката во нејзините панталони.
сите 4 | | | веќе видена

next