Лејди Гага е препознатлива по тоа што не може да биде незабележана. Таа најде време на сред турнеја да закаже термин за тетовирање, па дури се фотографираше и фотографиите ги објави на својот Instagram профил.
сите 14 | | | веќе видена

Денес Wi-Fi е потреба на повеќето луѓе. Но, не секогаш било така, па погледнете што се случило кога Стив Џобс во 1999 година за прв пат покажал како работи Wi-Fi… Пред околу 15 години, косопственикот на Apple, Стив Џобс ја покажа Wi-Fi способноста на iBook лаптопот, земајќи го во рацете и носејќи го со себе истовремено сурфајќи на интернет мрежата.
сите 2 | | | веќе видена

Истакнати стомачни, големи бицепси и неверојатни боречки сцени – главни карактеристики на овие филмови… „Јас верувам во брутално, насилно, дневно, систематско вежбање до точка на откажување на мускулите“ – Џек ЛаЛејн. Минатиот петок беше прославена 100 годишнината од раѓањето на фитнес легендата Џек ЛаЛејн, а неговиот живот и дело беа овековечени со нов документарен филм Anything is possible. За да му оддадеме почит на легендарниот Џек во негова чест ви предлагаме 6 фитнес филмови и ви препорачуваме после секој да направите по 100 склека. Pumping Iron Овој документарец од 1977 година ги запозна луѓето ширум светот со бодибилдингот и со најпознатото име во овој спорт – Арнолд Шварценегер. Rocky Силвестер Сталоне проба 5 пати, но никако не успеа да го надмине првиот дел за неверојатниот боксер. Fight Club Веќе го кршиме првото правило на овој клуб, така што пишуваме за него, но како да не го споменеме ова ремек дело кое сигурно ќе ве натера да направите неколку склека додека го гледате. 300 Еден од ...
| | веќе видена

Истражувањата покажуваат дека за совршен сексуален живот ви се потребни само 15 минути… Научниците ја открија тајната за вашиот сексуален живот да биде идеален! Имено, едно ново истражување покажува дека многу важно за сексуалното задоволство и среќната врска е и тоа што се случува после сексот, а не само за време на сексот. Тајната е во тоа следните 15 минути по завршување на сексуалниот однос да ги поминете во милување со партнерката, тврдат авторите на истражувањето направено за магазинот Archives of Sexual Behavior. Истражувачи од два универзитети во Торонто испрашале повеќе од 450 возрасни луѓе за тоа што прават веднаш по завршувањето на сексуалниот однос и колку се задоволни од нивните врски. Оние кои поминувале подолго време милувајќи се после односот, биле посреќни и позадоволни. Тоа значи дека моментите после сексот се вистинското време за воспоставување на интимност, открива истражувањето.
сите 7 | | | веќе видена

Откријте ги седумте најделотворни продукти во борбата против воспалението на мускулите и топењето на мастите. Овошје и зеленчук Сите видови на овошје и зеленчук, поради својата богата хранлива вредност и влакната, помагаат за намалување на хроничното воспалување на мускулите и затоа потрудете се секојдневно да конзумирате доволна количина од овие продукти. Зелен чај Овој пијалок е одличен за намалување на обемот на струкот, а и за намалување на воспалението на мускулите. Флавоноидите, кои се наоѓаат во зелениот чај се делотворни во борбата против воспалението, а пак соединението EGCG помага во редуцирање на масните наслаги на стомакот. Незаситени масти Овие масти се здрави за вашето срце, го подигаат нивото на добриот холестерол и го намалуваат секое воспаление во организмот. Извор на незаситени масти се маслиновото масло, бадемот, авокадото… Омега-3 масни киселини Истражувањата покажуваат дека исхраната која е базирана главно на омега-3 и омега-6 масни киселини резултира со значително намалување на сите ...
сите 4 | | | веќе видена

Познатите ѕвезди постојано објавуваат провокативни фотографии на социјалните мрежи со цел да го задржат целото внимание на јавноста врз себе. Instagram и Twitter се преплавени со фотографии на кои популарните сакаат да покажат малку повеќе кожа. Уживајте… Ким Кардашијан Топ 15 најжешки Instagram и Twitter фотографии за месец септември Ники Минаж Ејприл Самерс Кара Делевињ Парис Хилтон Емили Ратајковски Кендал Џенер Лили Олдриџ Шанел Иман Кендис Сванпоел Лејди Гага Ариана Гранде Мајли Сајрус Ерика Мена Серена Вилијамс Ако ви се допадна фотогалеријата погледнете ја и Топ 20 листата за месец август .
сите 6 | | | веќе видена

Бразилскиот модел Адријана Лима на својата последна фотосесија докажува дека навистина е една од најпровокативните модели на светот. Таа за последната колекција на Victoria’s Secret направи неверојатен сет од фотографии кои без сомнение се нејзините најсекси фотографии досега. Иако, оддамна ги излудува мажите од целиот свет, вакво издание од неа немаат видено. Лима изгледа неверојатно провокативно и неодоливо секси. Таа навистина знае да го промовира тоа што го облекува, но мора да признаете дека од рака и оди и соблекувањето.
сите 7 | | | веќе видена

За видливи стомачни мускули морате најпрво добро да се храните, но доколку веќе тој услов го исполнувате, време е да се фрлите на работа и да започенте со поинтензивен тренинг за развивање на стомачните мускули. Овие 5 вежби се одлични за зацврстување на вашот стомак и се фокусираат строго на стомачните мускули, а не на вратот и грбот како што е случај со други слични вежби. 1. Серии: 5; Повторувања:15 2. Серии: 5; Повторувања:15 3. Серии: 5; Повторувања:10 на секоја страна 4. Серии: 5; Повторувања:10 на секоја страна 5.
сите 2 | | | веќе видена

Се очекува поп дивата Ријана да глуми во новиот Џејмс Бонд филм, Bond 24 , во режија на Сем Мендес. 26-годишната пејачка била понудена од продуцентите на филмот да глуми во најново издание на Џејмс Бонд филмот и навистина била возбудена за ваквото искуство – пренесува Daily Mirror . „Ријана е вистинска приврзаничка на филмовите со Џејмс Бонд и отсекогаш посакувала да се појави во некој од нив. Таа воопшто не размислуваше, знаеше уште веднаш дека го сака тоа. Многу е возбудена“ – изјави извор на популарната пејачка. Снимањето на филмот се очекува да започне во декември годинава, а премиерата би требало да биде во ноември 2015.
сите 58 | | | веќе видена

Ако ве интересира дали жените гледаат порно филмови и какви, ние го имаме одговорот за вас… Како прво, бидете сигурни дека и жените гледаат порно филмови. А според статистиката на Pornhub , резултатите за тоа што најчесто гледаат жените се прилично интересни. 1. Два најчести вида на порно филмови кои жените ги гледаат се со лезбејки и педери. 2. Категоријата која најмногу ја гледаат е For Women . Тоа е релативно нов вид на порнографија, а вклучува порно филмови во кои доминира сензуалност, страст и сл. 3. Ако се тргнат настрана лезбејските порно филмови, најгледана категорија би била Solo Male . 4. Жените исто така пребаруваат и „груб секс“, „двојна пенетрација“ и „ропство“, а тие спаѓаат во хардкор категорија. 5. Три најчесто пребарувани поими се „лезбејски секс“, „секс во тројка“ и „сквиртање“. 6. Групниот секс е далеку попопуларен кај жените отколку кај мажите. Threesome е вториот најпопуларен поим кој е пребаруван, а Gangbang е на четвртото место. Кај машките пребарувања овие поими не се н во првите 20 ...
сите 2 | | | веќе видена

Шегаџијата Виталиј Седјук е познат натрапник на црвениот тепих, но неговите шеги честопати знаат да бидат невкусни. Новата жртва на Украинецот беше Ким Кардашијан. Инцидентот се случи на црвениот тепих на ревијата на Balmain во Париз кога Ким излегуваше од автомобилот со сопругот Кание и Крис Џенер. Тој се обиде да ја повлече на земјата, но беше отстранет од телохранителите. Подоцна тој јавно и се извини. „Се надевам дека Ким е добро и дека нема да ми се налути, бидејќи немав намера да ја повредам. Кание е многу среќен маж затоа што Ким е божица!“ – изјави Виталиј за E! News .
сите 5 | | | веќе видена

Кајли Миног е секс бомба и на свои 46 години.. Синоќа таа настапуваше во „Ехо Арена“ во Ливерпул, каде ја започна својата турнеја и целосно ја запали публиката. На сцената се појавуваше облечена во секси комбинации и покажа дека и покрај својата 46-годишна возраст, сепак може да се стави на исто рамниште со многу помлади колешки од шоубизнисот. Таа беше навистина енергична, пееше и танцуваше со полуголите танчери. Погледнете ја фотогалеријата и видеото… http://youtu.
сите 12 | | | веќе видена

Ова дефинитивно е најеротското видео досега. Станува збор за видео кое е дело на шпанскиот режисер Алваро де ла Херан, инспирирано од ликовите во книгата „50 нијанси на сиво“, а направено за потребите на GQ Шпанија. Видеото е именувано „MINE“, но е класифицирано како #FashionPorn. Мора да се сложите со нивниот хаштаг бидејќи навистина станува збор за еротско видео. Погледнете….
| | веќе видена

На самата кулминација на аферата „разголени фотографии од познатите“, кои хакери секојдневно ги објавуваат, Амбер Роуз реши да ги надитри. Пред тоа да го направат хакерите Амбер на својот Instagram профил објави разголена фотографија од себе, каде гордо ги покажува своите облини, бидејќи и таа е една од познатите ѕвезди чија приватност беше нарушена.
сите 7 | | | веќе видена

Афродизијак може да биде јадењето, пиењето, мирисот… Но постојат и други работи за кои се смета дека го поттикнуваат сексуалниот нагон. Истражувањата за активностите кои го зголемуваат сексуалниот нагон се доста чести и секогаш носат нови заклучоци кои можеби треба да ги проверите во практика. Телевизор во спалната соба Според едно истражување констатирано е дека паровите кои во спалната соба имаат телевизор имаат двојно подобар секс од оние кои го немаат! Истражувањето исто така покажува и дека заслуга имаат и порно филмовите. Имено, 37% од испитаниците го признале тоа валкано задоволство, а 29% кажале дека до секс најчесто доаѓа за време на гледање досадна ТВ серија. Покачување на платата Едно исражување објавено во весникот International Journal of Manpower, во кое учествувале околу 6000 испитаници, за цел имало да открие колку пати неделно Грчките жители имаат сексуални односи. Во истражувањето биле внесени податоци и за тоа колку испитаниците заработуваат. Според резултатите испитаниците кои ...
| | веќе видена

Бијонсе и Џеј Зи ставија крај на сите шпекулации за нивниот развод. Во склоп на турнејата On the Run , Бијонсе и Џеј Зи го имаа најемотивниот заеднички настап досега. За време на Young Forever/Halo во позадина се прикажуваше видео од нивниот приватен живот, од нивната внчавка па се до првите чекори на нивната ќеркичка Блу Ајви.
сите 9 | | | веќе видена

Очигледно хакерите кои пред неколку дена ги хакираа компјутерите на многу славни личности не мируваат. Иако, Ријана сме ја виделе во неколку голи изданија, овие фотографии сепак привлекуваат многу внимание бидејќи се направени за нејзиниот приватен албум. Неоддамна беа објавени фотографии од Ким Кардашијан, Ванеса Хаџенс и Амбер Херд. ФБИ и Apple започнаа истрага со цел да утврдат дали фотографиите и овој пат дошле од iCloud , имајќи предвид дека бројот на славните убавици чија приватност е загрозена со објавувањето на нивни фотографии расте од ден на ден.
сите 8 | | | веќе видена

Легендарниот модел Наоми Кембал отишла на одмор со своето момче, рускиот милионер Владислав Доронин во Свети Стефан, Црна Гора. Како што пишуваат српските портали, британкиот модел ретко го напуштала хотелот. Единствено била забележана во ресторанот „Агора“ и спа-центарот на кралската плажа. Облечена во фармерки и спортка маица не привлекувала многу внимание. Хотелот каде што престојувала со момчето е најлуксузен на црногорското крајбрежје. Една ноќ чини 3500 евра. Во истиот хотел бил сместен и тенисерот Новак Џоковиќ и неговата сопруга, а таму беше одржана и нивната свадбена церемонија.
сите 5 | | | веќе видена

За некои луѓе е непријатно своите сексуални искуства да ги кажуваат јавно, го сметаат тоа за своја приватна работа, а некои пак се расположени своите искуства да ги споделат со другите. Иако постојат луѓе кои не сакаат да зборуваат за тоа, ретко кој не сака да слуша за туѓите сексуални доживувања. Порталот Woman’s Health спроведе женска анкета на тема нивните најдобри сексуални искуства досега, а одговорите се навистина интересни. „Еднаш ги оставив гаќичките облечени за време на сексуален однос, така што мојот партнер само малку ги помести пред да започне со пенетрација. Гаќичките го допираа мојот клиторис, што ми овозможи дополнително задоволство“ – обајснува една испитаничка. „Сакам да бидам што е можно подолго време облечена, а сопругот да ме соблекува постепено и бавно. Обожавам долна облека.“ „Обожавам или максимално гласен или сосема тивок секс. Еднаш моето момче и јас бевме во станот на неговиот пријател, каде ѕидовите се тенки како парче хартија, па моравме да се трудиме да бидеме многу тивки. ...
| | веќе видена

next