Нема да можете да се одлепите од каучот и да престанете да гледате епизода по епизода од серијата House of cards која е достапна на „Pickbox“, регионалната интернет телевизија достапна и во Македонија. Куќа од карти (House of cards) е серија во која доминира надменоста спакувана во љубезна формалност на опасно амбициозниот политичар Френк Андервуд. Во макијавелистичката приказна за преземање позиции и за одмерување сили и моќ, двократниот оскаровец Кевин Спејси го игра Френк Андервуд, а Робин Рајт – неговата сопруга Клер. Тие се брачна двојка која е премачканa со сите бои, а сите одлуки и постапки ги оправдуваат со дејствување за општо добро. Кевин Спејси и Робин Рајт се брилијантни во нивните улоги и не можеме да престанеме да ги гледаме колку и да ни се гади од ставовите на нивните ликови. Френк Андервуд на Кевин Спејси е, едноставно, неодолив. Во неколку мига во серијата се чини дека е втеран в ќош и дека веќе нема потези, но веќе во следната сцена ќе видиме дека тој, всушност, бил десет чекори пред сите ...
| | веќе видена

Македонската поп-пејачка Тамара Тодевска деновиве позираше за каледнарот на „Пелистерка“ за 2015 година. Таа заедно со пејачката Аделина Тахири и лото-девојката Марјана Станојковска е дел од фотосесијата за календарот на „Пелистерка“ за идната година. И трите се сензуални убавици кои за потребите на фотосесијата покажаа малку повеќе кожа… Тамара пред време ни откри една од фотографиите која ја сподели на својот Facebook профил.
сите 58 | | | веќе видена

Спасанието People титулата за најсекси жена на денешницата и ја додели на Кејт Аптон. „Ова е огромна чест за мене бидејќи секси за мене е личност која е самоуверена и среќна, а тоа е она што отсекогаш сум се стремела да бидам“ – изјави Аптон во победничкиот говор на People Magazine Awards, кога и беше доделена наградата. Ние ви подготвивме и фотогалерија за да се потсетите на нејзините облини.
сите 2 | | | веќе видена

Погледнете ја и оваа секси галерија од девојки кои немаат потреба од градник. Доколку сакате да ги видите фотографиите од другите делови „ Девојки на кои не им е потребен градник “ кликнете на линкот.
сите 8 | | | веќе видена

Креирајте ја најпопуларната видео игра во светот, продадете ја на Мајкрософт за 2,5 милијарди долари, и живејте како цар. Прилично едноставно. Иако куќата не е најдоброто место во светот парите не секогаш купуваат вкус, но навистина импресивно е тоа дека Маркус Персон креаторот на Minecraft направи се на вистински начин, масовно е почитуван од страна на индустријата, и затоа со право може да ја прослави победата во наддавањето над Џеј-Зи и Бијонсе за домот во Беверли Хилс кој вреди 70.000.000 долари. Ова е најскапата куќа во една од најскапите населби во светот, како и фактот дека тој попатно победи во наддавањето над две гигантско познати личности кое го прави тоа уште подобро. Добро за него.
сите 13 | | | веќе видена

Што ѕирка под маичката? Погледнете ја и оваа галерија со фотографии на кои може да видите убави девојки со прекратки маички. Погледнете ги и останатите делови .
сите 4 | | | веќе видена

Згодната Кејт Бок позираше за потребите на списанието Maxim. Кејт Бок е модел и доаѓа од Ванкувер, Канада. За прв пат нејзината убавина била забележана на само 12 годишна возраст од страна на еден моден агент на локалниот базен каде таа одела со друштвото. Прв пат на модната сцена се појави за потребите на кампања за долна облека на модниот бренд Victoria’s Secret. Во 2013, таа беше фотографирана за Sports Illustrated Swimsuit, кои ја претставуваа како наследничка на Кејт Аптон.
сите 3 | | | веќе видена

Наоми Кембл, британската модна икона, се разголи за потребите на новата кампања на брендот Agent Provocateur. Неверојатен е фактот дека оваа заносна убавица има 44 години, а сепак изгледа одлично, па и многу подобро од голем број помлади колешки. Долуобјавените фотографии се дел од кампањата на Agent Provocateur за пролет/лето 2015 година, а се направени од добро познатата Елен фон Унверт .
сите 5 | | | веќе видена

Оваа чудо има кратки крилја и наликува како да е излезено од Iron Man, брзината и маневрирањето е апсолутно неверојатно. Закачено е на грбот на поранешен швајцарски борбен пилот Ивес Роси, кој покажува неверојатни авиациски вештини летајки над Дубаи.
| | веќе видена

Овие денови заедно со Pickbox.tv , имате можност да почнете да уживате со уште една одлична серија. Адвокатската драма Reckless , која се одвива во Чарлстон, срцето на американскиот југ, е полна со напнатост. Во прв план е напнатоста која предизвикува привлечност помеѓу двајца адвокати на спротивставени страни, но и напнатоста во рамките на полицијата, помеѓу корумпираните и чесните полицајци Самото име на серијата, Reckless (Тенка линија), не е одбрана случајно поради тоа што во центарот на приказната се двајцата главни протагонисти чија работа не дозволува никаков приватен однос и покрај силната привлечност што ја чувствуваат уште при првата средба. Јужњачкиот адвокат кој ја застапува полицијата и амбициозната адвокатка која тукушто се доселила од Њујорк и во судски процес ја застапува полицајката која добила отказ, низ целата серија ќе бидат на тенката граница која ги дели професионалниот и деловниот успех од личните желби и интимната среќа. Важниот судски процес поврзан со голема афера во полициската ...
сите 2 | | | веќе видена

Скијањето по оваа стрмна патека е лудост. Ретко кој скијач може да го прифати предизвикот. Нема скала која може да измери колку професионалност му беше потребна на неверојатниот скијач Коди Таунсенд за да ја спушти оваа екстремно тесна и стрмна карпа. Нашиот јазик е премногу сиромашен за да успее да ја објасни прецизноста која на Коди му беше потребна за да остане жив за време на спустот.
сите 3 | | | веќе видена

Оваа прекрасна русокоса девојка е нашиот избор за Instagram девојка на неделата. Температурите се намалуваат, a Шарлот Меккини е задолжена да ве затопли при самиот крај на првата недела од месец демеври. Таа е родена во Флорида и има само 22 години. Го оставила учењето на 17 годишна возраст и почнала да се занимава со манекенство. Денес таа соработува со модни куќи како што е Guess.
| | веќе видена

next