Од Audi е најавено дека втората генерација од моделот R8 ќе добие помал турбо мотор. Неодамна почнаа да кружат гласините дека новиот R8 ќе ги користи истите ...
сите 6 | | | веќе видена

Хммм… тоа е како да прашувате кој сладолед девојките најмногу го сакаат. Сто луѓе, сто вкусови… Во принцип секоја девојка има омилена поза. А за вкусовите не ...
| | веќе видена

Ако сте и вие како повеќето мажи и сакате убаво да изгледате, погледнете три стилови кои не се само за една сезона, туку може секогаш да се носат. Цветните ...
| | веќе видена

Чарли Шин го планира својот четври брак, но и по натаму се забавува како да утре не постои. Секако, и неговата партнерка е воодушевена од тоа, па затоа ...
сите 3 | | | веќе видена

Според анонимни извори Фејсбук планираат да направат пристап до интернет од било кое катче на Земјата. Социјалната мрежа на компанијата е еден од членовите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Германскиот автомобилски гигант BMW го претстави новиот X4 кросовер на автосаемот во Женева. Овој модел е всушност помала верзија на моделот X6. Внатрешноста е ...
сите 3 | | | веќе видена

Здравјето на срцето влијае на здравјето на целиот наш организам и на сите наши физички способности. Ако сакате да бидете здрави и да живеето долго прочитајте ...
| | веќе видена

Бизнис комуникацијата преку Интернет е нешто без кое не можеме. Како се друго и таа има неколку правила кои може да ти го олеснат животот и животот на оние со ...
| | веќе видена

next