Вакви згодни девојки може да има само во Бразил, а вие го имате задоволството да ги гледате како играат Твистер. Видеото е дел од бразилска емисија во која убави и згодни девојки играат Твистер, нешто на кое ниеден маж не може да остане рамнодушен.
сите 3 | | | веќе видена

Негативниот ефект на стресот во секојдневниот живот е веќе докажан, па така познато ни е дека стресот го намалува имунитетот, го зголемува притисокот, како и ризикот од срцев и мозочен удар. Стресот, освен што влијае негативно врз имунитетот, крвниот притисок и срцето, тој најчесто е и главниот виновник за неплодност. Истражување направено од британски научници покажало дека негативниот ефект од стресот може да се спречи со правење добри дела. Група мажи и жени кои имале задача да бидат добри кон сите луѓе во нивната околина, на тестовите покажале значително намалено ниво на стрес и повеќе доверба во сопствените способности. Научниците тврдат дека организмот не ја препознава разликата помеѓу големите и малите добри дела, па понекогаш е доволно да му помогнеме на соседот во работата околу дворот, или пак на старите изнемоштени лица или децата да им помогнеме да ја преминат улицата. Таквото однесување, покажуваат истражувањата, се шири како вирус бидејќи ги мотивира и другите да почнат да прават добри дела за ...
сите 3 | | | веќе видена

Го имаме конечниот одговор на прашањата околу виното и за тоа кога и како се пие црвеното вино. 1. Кога температурите ќе се намалат може да почнете да пиете црвено вино Обожавателите на виното во него бараат нешто повеќе од освежување… Бараат совршен вкусен сплет од вистинското вино со вистинската храна. Стекови, пилешко и колбаси на скара? Да, тоа може да го конзумирате со бело вино, но правењето скара на отворено во есента и пролетта е идеално со вкусот на црвеното вино. 2. Црвеното вино треба да „одлежи“ Па, без соменж најдобрите „одлежани“ вина во светот се црвените. Но, тоа гледиште е од погрешен аспект. Всушност многу мал процент на црвени вина стануваат подобри со текот на времето. Сите тие се менуваат со времето, од темна црвена преминуваат во кафеава боја. Но, дали се подобри кога ќе им помине фазата на темно црвена боја? Можеби не. Единствено експерт може да ви каже дали „одлежаното“ црвено вино е подобро за конзумирање. после 1-2 години. 3. Црвеното вино е идеален пар со сирењето Не, не, не! ...
| | веќе видена

Канадски научници тврдат дека девојките се многу поперверзни отколку што мислите, а тоа го препишуваат на ефектот кој го има книгата „50 нијанси на сиво“. Научниците собрале група од мажи и жени на кои им била дадена листа од 55 различни сексуални фантазии детално опишани, а тие требало да ги рангираат. Резултатите покажале дека девојките најчесто фантазираат за сексуална потчинетост и романса. Во топ 3 фантазии влегуваат специфични локации, моменталниот партнер и сексуална потчинетост. За сексуална потчинетост фантазираат 64,6% од жените, додека за врзување фантазираат 36,3%. Меѓутоа, не брзајте во секси-продавница, за да ги купите потребните реквизити, бидејќи според истражувањето околу половина од жените кои одговориле дека сакаат сексуална потчинетост, сакаат желбите да останат само на фазата фантазирање. Венди Волш, автор на The 30 day love detox , вели дека постои огромна разлика помеѓу сексуална фантазија и сексуална желба. „Жените може да фантазираат за див секс, но повеќето би сакале да остане само ...
| | веќе видена

Дознајте што жените најмногу сакаат во сексот. Грицкање Дали сакате да ја „запалите“ вашата девојка? Почнете од врвот, полека бакнувајте ја и грицкајте ја по вратот и ушите, но не претерувајате. Сигурно не сакате да и оставите впечаток дека сте херој од True Blood. Бавно соблекување Кога жената е возбудена, таа е самоуверена и задоволна со својот изглед, а самодовербата е атрактивна за секој маж, зарем не? Бавното соблекување ја зголемува тензијата и возбудата. Правило за градите Жените имаат гради, а мажите сакаат да си играат со нив, но не само со рацете туку и со јазикот и забите. Но брадавиците се премногу чувствителни, па не треба да бидете прегруби, освен ако таа самата не побара. Предигра За многу жени предиграта е можеби и најважниот дел од сексот. Затоа пружете и доволно долга предигра за да ја опуштите и да го достигне потребното расположение за другиот дел од играта. Вашата ерекција Знаеме дека повеќето мажи може да се возбудат и да доживеат ерекција седејќи на креветот и не правејќи ништо, но ...
сите 3 | | | веќе видена

Се плашите дека никогаш нема да можете да ја задоволите како вибраторот? Мажи, нема место за страв од нивните мали секс-играчки, вибратори. Ви одвоивме 3 причини поради кои вибраторот никогаш нема да може да го замени мажот. Не е се во оргазмот Вибраторите може на жените да им ги пружат најлудите оргазми, но тоа не е се. Не може да флертуваат со нив, да ги бакнат, нежно, страствено, не може да зборуваат и да им кажуваат dirty муабети, ниту пак може да им упатат длабок поглед во ноќниот бар. Оргазмот е супер, но се друго можете да им го пружите единствено вие. Секс-играчките се ваши пријатели Стравот од вибратори е можеби во ред ако жената очекува оргазам само од пенетрирање. Но, во последно време, жените сакаат и рачна асистенција. Тоа не е навреда за вашите способности, туку едноставна биологија. Наместо да гледате на вибраторите како закана и играчка која потполно ќе ве замени, гледајте ги како средство за подобар сексуален однос и помош. Може да дознаете што таа сака За разлика од вибраторите, вие може да ...
| | веќе видена

Неоддамна беше објавен првиот трејлер за филмот Fifty Shades of Grey , а сега излезе и вториот кој потврди дека навистина се работи за еротски филм… Новиот трејлер за Fifty Shades of Grey ги открива еротските состаноци на главните ликови, богатиот бизнисмен Кристијан Греј (Џејми Дорнан) и наивната девојка Анастасија Стил (Дакота Џонсон). Видеото ги воведува гледачите во нивните интимни игри. Филмот кој е сниман според истоимениот роман на Е.Л.Џејмс, а е во режија на британката Сем Тејлор Џонсон се очекува да излезе во февруари идната година.
сите 10 | | | веќе видена

Хајди Клум и покрај својата возраст од 41 година не испушта прилика да се разголи пред камерите. Овојпат супермоделот се разголи во фотосесија за празничната кампања на Sharper Image наречена Gift Right (Подарувај правилно). Хајди Клум рекламира неколку интересни гаџети на интересен начин, а таа ја прифатила работата само поради хумористичните двосмислени слогани кои особено и се допаднале.
| | веќе видена

По повод одбележување на 60 годишнината на Гинисовата книга на рекорди во Лондон се случи средбата помеѓу највисокиот и најнискиот човек во светот. Турчинот Султан Косен, висок 2,51 метри е највисокиот човек во светот, додека Чандра Бахадур Данги од Непал, висок 54,6 сантиметри е најнискиот. Тие имаа можност за прв пат да се сретнат на церемонијата за одбележување на 60 годишнината на Гинисовата книга на рекорди која се одржа во близина на Биг Бен и Парламентот во Лондон. Тие се ракуваа и позираа весело покажувајќи го задоволството што добиле прилика да се сретнат.
сите 18 | | | веќе видена

Станете атрактивен маж со помош на следните совети… Кондурите да сјаат Бидете фенси и секогаш носете чисти, изгланцани кондури. Така ќе изгледате попрефинето. Џемпер и кошула За да изгледате попрофесионално, не заборавајте јаката од кошулата да ја носите под џемперот. Никако кондури и бели чорапи Бели чорапи и црни, елегантни кондури можеа да му бидат опростени само на Мајкл Џексон, но на вас сигурно не. Подобро е да не облечете никакви чорапи, отколку бели. Облеката за теретана е само за во теретана Правило: облеката која ја носите во теретана додека вежбате, не треба да биде дел од вашата секојдневна облека. Облеката совршено да ви одговара Не купувајте ни премногу мала, ни премногу голема облека, туку исклучиво парчиња облека кои совршено ви одговараат, бидејќи само така ќе го постигнете посакуваниот ефект. Редовна грижа за ноктите Долгите нокти не се ин. Сечете и турпирајте ги редовно. Убавите и негувани нокти се пресудни како кај жените, така и кај мажите. Отстранете ги влакната во ушите Можеби ви е ...
сите 2 | | | веќе видена

Веќе некое време пробувате да престанете да пушите, но неуспешно? Научници од Израел откриваат дека омега 3 масните киселини може да ви ја намалат жедта за цигари. Пушачите кои земаат суплемент како што е рибиното масло пушат за 10% помалку цигари, бидејќи омега 3 масните киселини ја намалуваат потребата од цигари. Недостатокот на омега 3 масни киселини е чест кај пушачите, а тоа оштетува делови од мозокот, кои всушност се одговорни за контролирање на потребата. „Во текот на истражувањето откривме дека омега 3 масните киселини се добар сојузник во откажувањето од цигари, кои за разлика од другите лекови немаат негативни нуспојави“ – објаснува др. Шерон Рабиновиц Шенкар.
сите 10 | | | веќе видена

Изгледа дека една фотографија со голиот задник не и беше доволна. Ким Кардашијан се сликала и во други пози, истакнувајќи го и предниот дел од своето тело. Откако вчера беа објавени првите фотографии , денес се појави и продолжение кое целосно ги разбранува социјалните мрежи бидејќи целосно се гледа голото тело на познатата старлета.
сите 12 | | | веќе видена

Како што постојат продукти кои го јакнат либидото и ја зголемуваат сексуалната желба, исто така постојат и такви кои го прават спротивното. Јаглехидрати Јаглехидратите се лоши затоа што се варат многу брзо, што резултира со шеќер во крвта. Тие брзо ќе ве здебелат, ќе го подигнат нивото на естроген, а ќе го намалат тестостеронот. Избегнувајте бел леб и тестенини, а наместо тоа конзумирајте житарици од цело зрно. Алкохол Премногу алкохол може да доведе до еректилна дисфункција, прерана ејакулација и тешко достигнување оргазам. Бидете умерени во се, особено во алкохолот. Конзервирана храна Конзервираната храна треба да се избегнува затоа што содржи голема количина на адитиви и натриум, кои може да предизвикаат висок крвен притисок и да доведат до слаба ерекција. Чипс Чипсот содржи голема количина натриум и масти. Доколку сакате нешто за грицкање, побарајте поздрава алтернатива, како на пример бадеми, лешници или ореви. Кафе Секојдневното конзумирање кафе во големи количини може да се одрази на ослободувањето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот сопруг на Џеј Ло, латино пејачот Марк Ентони (45) се ожени со венецуелската уавица Шенон де Лима која е двојно помлада од него, има само 25 години. Венчавката се одржа во луксузната вила на Марк, во Доминиканската Република. Ова му е трет брак на пејачот, а дека тој има одличен вкус покажува фактот што и трите негови избранички се вистински убавици. Погледнете ја Шенон де Лима..
сите 6 | | | веќе видена

Старлетата Ким Кардашијан е позната по своите облини и никогаш не се срами да ги покаже. Овојпат таа прифати да се разголи за списанието Paper и нејзиниот гол задник се најде на насловната страница, а честа да ја фотографира ја имаше Жан-Пол Гуд. Фотографиите за многу кратко време се објавија на социјалните мрежи проследени со многу негативни коментари.
сите 27 | | | веќе видена

Нутриционистите го обожаваат циметот, а еве зошто… Кога се во прашање најздравите зачини, не може да помине без да се спомне циметот. Бројни се позитивните влијанија на циметот врз здравјето на луѓето, но ние ќе наброиме само неколку од нив. Нема да напоменуваме зошто циметот е најпознат или пак за неговата фантастична арома, туку за бенефициите од конзумирањето цимет. 1. Циметот во кинеската медицина е познат како лек за настинка и грип (во комбинација со чај и ѓумбир). 2. Циметот во комбинација со мед и вода претставува вистинска витаминска бомба. 3. Циметот помага во варењето на храната. 4. Циметот ги обновува нервите и крвта. 5. Само половина лажичка цимет на ден го намалува нивото на шеќер кај дијабетичарите. 6. Циметот го намалува нивото на холестерол во крвта. 7. Циметот ги уништува габичките и го спречува нивното ширење. Ова се доволно причини за да го внесете циметот во вашата секојдневна исхрана.
сите 3 | | | веќе видена

Запознајте ја 26-годишната Сандра Вергара, помладата сестра на Софија Вергара која е доказ дека добриот изглед и убавината се карактеристични за фамилијата Вергара. Сандра Вергара всушност не е биолошка сестра на Софија, туку и е сестра по посвојување. Меѓутоа, интересно е тоа што и таа е актерка и премногу си личи со Софија. Позната е по филмот Fright Night со Колин Фарел. За својата позната сестра вели дека се во добар однос, но дека сака самостојно да се пробие во шоубизнисот а не поради истото презиме со ѕвездата од Modern Family .
сите 6 | | | веќе видена

Тајната за губење на килограмите лежи во следните навики… Доручек, доручек Прескокнувањето на доручекот за да го продолжите сонот за 10 минути го намалува потенцијалот за губење на килограмите. Истражување при Универзитетот Бат открива дека доручекот е најдобар начин за да се забрза согорувањето на мастите. Поместете го алармот 10 минути порано и ќе успеете да согорите дополнително 442 калории секој ден. Изџвакајте ги мастите Изборете се со вишокот килограми со помош на гума за џвакање. Весникот Psychology and Behavior открива дека едно пакување Wrigley гуми за џвакање го редуцира кортизолот – хормонот за стрес кој го поттикува вашето тело да ги складира мастите. Освен тоа, тие го насочуваат кислородот и гликозата кон мозокот што значително ја подобрува концентрацијата. Јадете без грижа на совеста Држењето диета не значи да се изгладнувате. Наполнете ја вашата чинија со зеленчук, влакна, продукти кои содржат вода, за подолго време да останете сити. Зачини Зачините не само што ќе го забрзаат вашиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Како и повеќето мажи веројатно и вие некогаш сте биле навлечени на Call of Duty, но дали некогаш сте се запрашале како ви изгледал сексот во оваа игра? Признајте дека после добро помината мисија добро ви би дошла награда како на пример секс. Зарем не? Но, ако немате во близина некоја добра риба да ви го пружи тоа задоволство или пак сте невини како поголемиот број гејмери нема да ви смета ако креаторите на играта воведат виртуален секс.
сите 10 | | | веќе видена

Фудбалерот Рикардо Кака се разведува од сопругата Керол Селисо со која има две деца. Тие се разведуваат после 9 годишен брак, на кој му претходеше и 3 години врска. Информацијата ја потврди портпаролот на фудбалерот, но и неговата сопруга неоддамна во едно интервју признала дека има проблеми во бракот. Се шпекулира дека до развод дошло откако Кака почнал да игра за американскиот клуб Orlando City, но изгледа дека вистинската причина е аферата на Кака со Мис Бразил 2013, убавата Жаклин Оливиера. Погледнете ја убавицата на која тешко кој може да одолее..
сите 5 | | | веќе видена

next