Џен Селтер (21) е дефинитивно девојката со најпопуларен задник на Instagram. Таа е во одлича форма, секојдневно вежба и објавува фотографии од нејзиното тело на кои во преден план секогаш е нејзиниот стегнат задник.
сите 3 | | | веќе видена

Изберете ја вистинската храна и пијалок пред да почнете со пиење и избегнете го мамурлакот наредниот ден. Компир Секогаш пијте на полн стомак. Јадете оброци со ниско ниво на јаглехидрати, како што е компирот или интегралниот ориз. Одделете време за да си зготвите оброк пред да излезете во град и да почнете со пиење алкохол, бидејќи на тој начин ќе одржувате стабилно ниво на шеќер во организмот и ќе ја имате потребната енергија. Пилешки гради Протеините, како што се пилешките гради исто така припаѓаат во групата добри оброци за конзумирање пред забава. Во комбинација со ниско ниво на јаглехидрати, протеините помагаат во стабилизацијата на нивото на шеќер во крвта. Кога ќе ви падне нивото на шеќер во крвта, доживувате пад, губење на енергијата, чувствувате нервоза и можете да бидете нестабилни, особено после неколку чаши алкохол. Вода Алкохолот навистина го дехидрира организмот, што предизвикува утрински тегоби и мамурлак. Идеално би било кога би пиеле вода во текот на целото време додека пиете алкохол, но ...
сите 4 | | | веќе видена

Кога би имале можност да промените нешто кај себе, што би било тоа? Тоа било прашањето кое им било поставено на над 50 луѓе за потребите на еден социјален експеримент. Тоа што ќе направи да се чувствувате подобро во сопствената кожа и да размислувате подлабоко за суштината на животот се одговорите на децата кои не се оптеретени со физичките недостатоци, туку нивните одговори се креативни и позитивни. Видеото за кратко време стана многу популарно и на YouTube има над 3 милиони прегледи.
сите 4 | | | веќе видена

Направете го следното и очекувајте таа целосно да полуди во креветот. Новото истражување на магазинот Social Psychological and Personality Science сугерира дека фокусирањето на она што вашата ја излудува, го зголемува и вашето задоволство. Научниците ја проучувале подготвеноста на партнерите во долги врски за задоволување на сексуалните потреби на нивните партнерки. И двете страни (машката и женската) ги поплнувале формуларите за своите дневни сексуални искуства во текот на три недели. Четири месеци подоцна, великодушните љубовници покажале повисоко ниво на сексуално возбудување и поголема желба за својот партнер отколку себичните парови. „Многубројните истражувања покажуваат дека задоволувањето на партнерката е добро и за вас самиот“ – објаснува одговорната за истражувањето Ејми Муис од Универзитетот во Торонто. „Фактот дека можете да ја задоволите партнерката ќе ви даде неверојатна самодоверба“ – додава таа. Многу е важно да сте спремни за компромис, бидејќи доколку таа не се фокусира на вашите желби и ...
сите 2 | | | веќе видена

За еден месец ќе се случи светската премиерата на финалето од трилогијата The Hobbit. Денеска го имаме новиот трејлер за последното патување на режисерот Питер Џексон низ Middle Earth, кое започна пред 13 години со The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring. За разлика од претходните два филма од трилогијата, каде често се објавуваа тизери и трејлери, за The Hobbit: Battle of the Five Armies досега видовме само еден тизер трејлер. Сега е објавен финалниот трејлер, каде добиваме подобра претстава за она што ќе се случува во филмот.
сите 2 | | | веќе видена

Кара Делевињ позираше за новогодишниот каталог на Topshop. Дизајнерскиот тим на британскиот бренд Topshop почна со понудите за новогодишната ноќ и божиќната вечера, а Кара Делевињ е главната улога во празничниот каталог. Кара Делевињ беше дел и од есенската кампања на брендот, но овојпат потполно се истакнува нејзината елеганција во кратките вечерни фустани наменети на новогодишно-божиќните празници.
сите 2 | | | веќе видена

Ангелот на Victoria’s Secret , Адријана Лима, по трети пат е избрана да го носи спектакуларниот градник од милиони долари. При крајот на секоја година се одржува модната ревија на Victoria’s Secret , а нејзините ангели ги гледаме во најразлични провокативни комбинации. Од сите нив, најочекувано и најспектакуларно парче е Fantasy Bra кој од година во година станува се поуникатен и луксузен. Тој е комбинација од скапоцени камења и злато и вреди неколку милиони долари. Дизајнери од целиот свет се борат за да ја добијат честа да го дизајнираат, а на ангелите им претставува гордост ако ја добијат титулата да го носат. Адријана Лима оваа година по трети пат ја има честа да го презентира фамозниот градник на модната ревија на Victoria’s Secret која ќе се одржи на 9ти декември. Во 2008 година таа прв пат беше избрана да го носи Black Diamond Fantasy Miracle Bra кој е создаден од познатиот дизајнер на накит Мартин Кац. Градникот е украсен со 3,575 црни дијаманти, 117 сертифицирани едно-каратни округли дијаманти и 34 ...
| | веќе видена

Уште не сме го прифатиле нормално сексот преку интернет, а научниците веќе прогнозираат дека за десетина години луѓето ќе имаат сопствен робот за секс. Така барем тврди Стоу Бојд од истражувањето Robotics And The Future Of Jobs и предвидува дека за десетина години роботите ќе ги знаат сите наши потреби и ќе се однесуваат спрема нив. Тој верува дека роботите за секс ќе станат вообичаена работа иако моментално е незамисливо дека луѓето ќе ги изневеруваат своите партнери со роботи. Имено, тој вели дека сексот со роботи ќе биде извор на изгубени вредности, а критичарите кон тоа ќе се однесуваат како денес кон selfie фотографиите, односно како кон индикатор дека нешто не е во ред со светот.
| | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале како да ја внесете идеалната количина на вода во текот на денот? Поголемиот број луѓе често забораваат на препорачаната дневна количина на вода. Кога ќе им текне, се збунуваат и не може да го најдат местото на водата во целодневната исхрана. Иако на прв поглед не ви изгледа дека е важно кога пиете вода, тоа може значително да влијае на варењето на храната, на апсорпцијата на хранливите материи па дури и на вашиот апетит. Најдобро е да пиете вода која е на собна температура. Ако во текот на денот имате повеќе оброци, најдобро е да ја конзумирате 15-30 минути пред јадење. На тој начин може значително да го намалите апетитот. Често се случува кога чувствувате голем глад да се напиете чаша вода и да сфатите дека во прашање било жед. Доколку пиете флаширана вода добро е да обрнете внимание на нејзиниот состав. Флашираната вода треба да ја менувае секоја недела, не треба секогаш да пиете една иста.
сите 2 | | | веќе видена

Лејди Гага е ѕвезда која се храни од скандали и целата своја кариера ја изгради на тој начин. Таа повторно успеа да ги изненади фановите кога за време на концертот во Виена реши наместо во гардероба да се пресоблече на сцената и тоа со помош на двајца мажи. Погледнете како изгледа тоа… http://youtu.
сите 18 | | | веќе видена

Ријана ќе се најде на насловната страна на англиското издание на магазинот Esquire за месец декември. Фотосесијата е направена во Њу Јорк од легендарната Елен фон Анверт, а сите фотографии може да ги погледнете подолу. Исто така, декемвриското издание на Esquire е во духот на храната и пијалоците, па Ријана ги споделила нејзините лични омилени рецепти.
сите 13 | | | веќе видена

Погледнете ја и оваа секси галерија од девојки кои немаат потреба од градник. Доколку сакате да ги видите фотографиите од другите делови „ Девојки на кои не им е потребен градник “ кликнете на линкот.
сите 5 | | | веќе видена

Светски познатата Катарина Ивановска синоќа во Њу Јорк го прослави Halloween. Таа секогаш е присутна на скопските забави за 1ви април, а годинава се маскираше и по повод американската Ноќ на вештерките Halloween. Катарина Ивановска беше маскирана во Maleficent, злобната вила од истоимениот филм, кој излезе годинава. Погледнете го нејзиниот костим..
сите 2 | | | веќе видена

Ви претставуваме 5 совети кои за вас ги издвои познатата порно актерка Таша Рејн. Често слушате најразлични совети за како да го подбрите сексот, но никако да успеете вашата партнерка да ја доведете до оргазам јак и гласен како во порно филмовите. Исто така, без пракса никогаш нема да дознаете што ви прија вам и на вашата партнерка без разлика колку книги и прирачници за секс имате прочитано. Кој би можел да ви помогне подобро од порно актерка која секако знае што ја „пали“? Таша Рејн одлучи да сподели неколку совети за паровите да ја разбудат страста во креветот. Оргазам Во порно филмовите најчесто прво доживува оргазам жената па дури потоа мажот. Како и да е, Таша ве советува дека првата работа до подобар секс е да успеете прво партнерката да ја доведете до оргазам. Бакнување Како за споредба со порно филмовите, Таша вели дека секогаш сексот започнува со бакнување. Тоа секако има свои причини, па затоа бакнувањето секогаш треба да биде дел од вашата предигра. Иргање улоги Како порно глумица, Таша открива ...
сите 10 | | | веќе видена

И покрај нејзината возраст, таа е една од најзгодните, најубавите и најпопуларните личности во шоубизнисот. Џеј Ло многупати докажа дека изгледа многу подобро од нејзините помлади колешки и дека тие има зошто да и завидуваат. Но, сепак и таа има несовршености како и обичните луѓе, а тоа го покажуваат фотографиите на кои таа е облечена во прекратка и претесна облека поради која покажала многу повеќе при излегувањето од автомобилот.
сите 2 | | | веќе видена

Повеќето патници и туристи работат во текот на целата година за да си овозможат патување, а оваа тинејџерка од Кина го постигнува тоа во замена за секс. Тинејџерката Ју Пенг од Шангај постирала оглас на кинеската социјална мрежа Weibo, чија цел е наоѓање привремени момчиња со кои би излегувала во градовите кои планира да ги посети. „Тие треба да ми обезбедат превоз до нивниот град и да ми ги платат сите трошоци, па мора да бидат доста дарежливи“ – пишува во огласот. Но, тоа не е се. Исто така, тие треба добро да изгледаат, да не се постари од 30 години, да бидат повисоки од 1.75m и секако да бидат богати. „За возврат тие добиваат вечер со мене, во која ќе им посветам потполно внимание и шанса да бидат со навистина убава девојка.“ Со други зборови, таа нуди секс во замена за покривање на сите нејзини трошоци направени за патувањето.
сите 5 | | | веќе видена

Дона Каран го продава нејзиниот имот познат под името The Sanctuary(Светилиштето) за 39 милиони долари, кој се протега на површина од 7 ари, а се наоѓа покрај брегот во Туркс и Каикос. Имотот е лоциран на Карибите и се состои од 2 вили за одмор и гостински павилион во Parrot Cay ресортот. Секоја од вилите има 4 спални соби со сопствен бескраен базен. Ентериерот изобилува со многу бели каучи, дрвени подови и уметнички дела од Бали и Африка. Како дел од Parrot Cay ресортот, новите сопственици на имотот ќе можат да ја користат приватната плажа, спа-центарот, послугата, двајца приватни батлери и личен готвач. Исто така, има и менаџер кој е достапен 24 часа, спортски терени, ресторани и бутици.
| | веќе видена

За да ја одбележи 70 годишнината од ослободувањето од фашизмот, Рим го отвори бункерот на италијанскиот диктатор Бенито Мусолини. Неколку бункери беа изградени под италијанскиот главен град за време на Втората Светска Војна со цел засолнување на бирократијата и главните водичи. Повеќето од нив, вклучувајќи го и личниот бункер на Мусолини, не без отворени од крајот на војната. Бенито Мусолини беше водач на италијанското фашистичко движење од 1923 до 1943 година. Погледнете го неговото засолниште.. Бункерот е лоциран под Вила Торлонија, резиденцијата на Мусолини од 1922 година. Бункерот имал капацитет за 15 луѓе во случај на интензивно бомбардирање, но никогаш не бил искористен. Мусолини беше отстранет од страна неговиот личен совет на 8 септември 1943 година. Бункерот е опремен со последните технологии од тоа време. Бил дизајниран така што ќе е отпорен на напад со гас, како што покажува знакот на фотографијата. Комуникацијата со надворешноста била обезбедена со безбедни телефонски линии. Бункерот порано бил ...
сите 9 | | | веќе видена

next