Истражувањата покажуваат дека просечната жена поседува околу девет различни градници. Иако се многу корисни и добро ги оформуваат женските гради, секоја жена со нетрпение чека да си оди дома и да го соблече. Токму ова беше причина група жени да изберат еден ден во годината кога женските гради нема да бидат стегнати во градник, затоа што како што велат организаторките женските гради се природно убави и понекогаш треба да бидат на слобода.
сите 2 | | | веќе видена

Ова не е прв пат да ви препорачуваме некои популарни девојки на оваа социјална мрежа, но овојпат влеговме во сосема друга категорија. Долунаведените порно актерки се многу популарни на Instagram и секојдневно објавуваат секси фотографии..
сите 2 | | | веќе видена

Доколку имате проблеми на работа, шефот ве нервира, или пак другарите ви газат по нервите, а за девојките да не ни заборуваме, ова кратко видео дефинитивно ќе ве смири. Се надеваме дека ви помогнавме и ова видео ви делуваше како антистрес терапија..
| | веќе видена

Доцните на работа, а заборавивте да ја испеглате кошулата која сакавте да ја облечете? Со неколку совети од Џим Мур можете да ја испеглате кошулата за само 90 секунди. Наместете ја масата за пеглање, спремете прскалка со вода, а пеглата добро загрејте ја. Џим Мур ве советува да не ставате вода во пеглата. Бидејќи мажите ја носат кошулата под палто или сако, доволно е да се испегла само јаката, предниот дел и манжетните. Џим советува да пеглате поагресивно и црвсто да ја претиснете пеглата влечејќи ја кон долниот дел од кошулата.
| | веќе видена

Откријте на кој начин порнографијата може позитивно да влијае на вашата врска. Без оглед на тоа дали сакате да се ослободите од стресот со мастурбирање додека го гледате вашиот омилен порно филм или пак порнографијата ја користите како средство во предиграта за полесно да ја загреете вашата понежна половина, бидете сигурни дека не сте едиствен кој го прави тоа. А и покрај тоа што порно индустријата ја бие лош глас, таа дефинитивно има и многу позитивни страни. 1. Во порнографијата можете да уживате заедно со партнерката 2. Можете да научите некој нов трик 3. Порно филмовите се одличен лек против стрес и напнатост 4. Ви помага да ги развиете вашите сексуални фантазии 5.
сите 2 | | | веќе видена

Популарната британска пејачка, Рита Ора, се прошета низ Лондон по гаќички. Оваа комбинација од бела кошула со длабоко деколте, црна мрежаста сукна и црни гаќички Рита ја избра за забавата организирана од моделот Кејт Мос по повод промоцијата на чашата за шампањско направена според нејзината дојка.
| | веќе видена

Да, жените понекогаш глумат оргазам, но зошто? Жените кои глумат дека доживуваат оргазам во текот на сексуалниот однос, го прават тоа за да направат партнерот да се чувствува подобро или за да го засилат сопственото задоволство, покажува едно истражување спроведено на Универзитетот Темпл. Еве некои од причините зошто глумат оргазам. Најчесто наведени причини 1. За да се почувствувате успешен 2. За да бидете сигурен дека можете да ја задоволите 3. За да не се чувствувате непријатно 4. За да ве награди за трудот 5. Затоа што очекува да доживее вистински оргазам 6. За сексот да биде поинтензивен 7. За таа за да се напали 8. Затоа што мисли дека тоа е секси Ретко наведени причини 1. Затоа што се плаши дека нема да доживее вистински оргазам 2. Затоа што сака да си легне да спие 3. Затоа што не и е убаво 4. Бидејќи и е срам дека не може да доживее оргазам 5.
сите 2 | | | веќе видена

Кортни Стоден, ѕвездата од Celebrity Big Brother , инспирирана од Памела Андресон направила фотосесија во духот на популарната серија Baywatch . Памела во серијата ја играше улогата на Си Џеј Паркер, а се прослави со нејзиното slow motion трчање покрај брегот во црвен костим за капење. Кортни Стоден се обиде да го долови токму тој секси момент. Таа се облече во ист црвен костим за капење и до толку се внесе во улогата што навистина успеа да ја надмине и легендарната Памела Андерсон.
сите 2 | | | веќе видена

Ова smoothie со боровница е дефиниција за совршен оброк. Го измислил нутриционистот Мајкл Расел, а претставува здрава доза на протеини (42g) кои ќе ви помогнат подолго време да останете сити придружени со микс од овошје, овес, ореви и чија семе. Поради тоа што може да го понесете секаде со себе претставува лесен и добар оброк кога брзате. Хранлива вредност: 536 калории 18g масти 59g јаглени хидрати 12g влакна 42g протеини За да го приготвите ова вкусно smoothie погледнете го видеото… http://bcove.
| | веќе видена

Доколку сакате да ги намалите килограмите, помошта од личен тренер е секогаш добродојдена. Но, дали вежбањето со другарите или пак девојката може позитивно да влијае на вашата линија? Во време кога скоро секој современ и активен човек има можност да ги користи фитнес справите за да го унапредува своето тело, дојдовме до следниот заклучок: полесно ќе ослабнете доколку вежбате со пријател, а уште подобро со девојката. Околку 50 милиони корисници на MyFitnessPal ширум светот секојдневно активно ги следат распоредите за вежбање и исхрана, а сето тоа се претвара во датотеки кои се користат за истражувачки цели. Она што аналитичарите го добиле како резултат е најдолготрајното истражување за здравствените навики на луѓето кои ја користат оваа апликација. Истражувањето е направено со цел да се откријат релациите помеѓу фитнес резултатите и социјалните интеракции (вежбањето со девојката и заедничкиот резултат) и начинот на кој си влијаат во губењето килограми. Биле сумирани информации од 2200 корисници на ...
| | веќе видена

Оскаровката Џенифер Лоренс во ноемвриското издание на Vanity Fair конечно прозборува за нејзините голи фотографии кои беа објавени од страна на хакери. „Тоа што сум јавна личност, или пак позната глумица, не значи дека го барав ова“ – вели Џенифер Лоренс, исфрустрирана од непријатниот настан. Целата јавност го очекуваше нејзиниот одзив многу порано бидејќи таа е карактеристична по својата отвореност. „Тоа е моето тело и треба да биде мој избор дали ќе го покажам, а фактот што не беше мој избор е одвратен. Не можам да поверувам дека живееме во ваков свет“ – вели таа. Признава дека сакала да напише јавно извинување многу порано, но едноставно не чувствувала дека тоа е исправно. „Секој пат кога ќе седнев да пишувам ми се плачеше и бев нервозна. Почнав да пишувам извинување, но тогаш сфатив дека немам за што да жалам и да се извинувам. Тогаш имав 4 годишна здрава врска полна со љубов. Бевме разделени и или вашето момче ќе гледа порно, или ќе ве гледа вас“. Лоренс исто така била исплашена голите фотографии да не ...
сите 11 | | | веќе видена

Погледнете ја и оваа секси галерија од девојки кои немаат потреба од градник. Доколку сакате да ги видите фотографиите од другите делови „ Девојки на кои не им е потребен градник “ кликнете на линкот.
сите 2 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали девојката со која излегувате би била добра во кревет? Научниците тврдат дека е можно според однесувањето на девојката да дознаете дали е добра во кревет и дали ќе се поклопувате во љубовна акција… Знае што сака Девојка која на вашето прашање во ресторан што би сакале да нарачате наместо „не знам, ти што мислиш?“ одговара јасно и прецизно и кажува што сака да јаде, веројатно е полна со самодоверба, што е многу важен услов за добар секс. Девојката која знае што сака е здоволна со себе, своето тело и постои голема веројатност дека е добра во кревет. Од друга страна, не заборавајте дека вкусовите и желбите за во кревет се различни како и при изборот на храна… Набљудувајте ја додека јаде Обрнете внимание на начинот на кој таа ја јаде храната. Дали ужива? Дали јаде бавно или брзо? Доколку јаде бавно веројатно сака да води љубов полека и сензуално, а ако страствено ужива во храната постои можност да е страствена љубовница. Избор на сладолед Можеби ќе ја откриете витинската ...
сите 2 | | | веќе видена

Инспирација за рекламата на Mercedes е филмот Dirty Dancing , а во позадина тече и истоимената песна. Mercedes-Benz и Лукас Росински направија одлична реклама која е именувана Dirty Driving , според филмот од кој е инспирирана. Главни улоги се атрактивното S63 AMG Coupe и моќниот Actros и меѓу нив се одвива љубовната сцена.
сите 2 | | | веќе видена

Наместо шеќер и млеко, во вашето кафе додадете путер. Така тоа ќе биде похранливо и подобро влијае врз концентрацијата. Кафе со путер е изум на Дејв Аспреј и е наречено Bulletproof Coffee. Се што ви е потребно за подготовка на ова кафе е два лажички путер. Тоа е нов тренд во светот кој можеби ќе ја промени и вашата навика за пиење кафе. Како што вели Аспреј ова кафе влијае подобро врз концентрацијата која нам наутро ни е многу потребна, а може да ви помогне и во борбата со вишокот килограми бидејќи ќе ве засити и ќе ви замени еден цел оброк. Можеби ви изгледа дека путерот има премногу масти, но не е лош за холестеролот. Секако, треба да користите путер направен од природно млеко, кое го даваат крави хранети исклучиво со трева. Таквиот путер содржи здрави масти кои заедно со кафето на вашиот мозок му ја даваат потребната енергија.
сите 2 | | | веќе видена

Ретко се случува добар филм да помине без некоја добра секс-сцена. Но, дали се прашувате како изгледа снимањето на таквите сцени? Иако секс-сцените изгледаат одлично на големите екрани, нивното снимање и не е баш толку пријатно. Погледнете како Бруклин Декер и Патрик Вилсон се измачуваат да се внесат во улогата и да снимаат секс-сцена за филмот Stretch.
сите 15 | | | веќе видена

Редовниот секс делува како лек за имунитет, прави телото полесно да поднесува болка, се зајакнуват когнитивните функции и размислуваме пооптимистички. Прочитајте ги седумте причини поради кои би требало почесто да имате секс. Сексот релаксира За време на оргазмот, се намалува нивото на кортизол – хормонот за стрес. Тоа прави да се чувствувате смирено и опуштено. Сексот е како тренинг За време на сексот се согоруваат најмалку 100 калории, а е многу позабавно од тренингот во теретана. Сексот ве прави попаметни Истражување при Универзитетот во Мериленд, направено на глувци, покажало дека сексот им ја подобрил мозочната функција. Но, вакво истражување не е направено на испитаници – луѓе. Сексот ве прави посилни За време на сексот се лачи хормон кој не прави поотпорни на болка. Исто така, оргазмот ја неутрализира главоболката, па аналгетици нема да ви бидат потребни. Сексот ве прави поздрави Редовниот секс (1-2 пати неделно) го стимулира имунитетот, па поретко ќе се разболувате. Сексот ја зголемува близината ...
сите 3 | | | веќе видена

Многу од светски познатите магазини одбираат да прават фотосесии од познати девојки во друштво со змии. Исто така, змиите се застапени во многу видео спотови и филмови… „Шал од змија“ е позата која ја одбираат сите кога se фотографираат со змии. Тоа е симбол на храброст и сила, кој потајно вели: „Погледнете колку сум храбар!“, додека огромен питон им се мота околу вратот. Како симбол за секс и секако пенис, змиите се најдоа во рацете и врз телата на многу познати личности.
сите 8 | | | веќе видена

Двете најатркативни ангели на Victoria’s Secret, Кендис Сванпоел и Лили Олдриџ доминираат во последната фотосесија во секси костими за капење… Фотосесијата е направена на една нудистичка плажа на Хаваи. Лили Олдриџ (28) позираше во разголени бикини, а пак Кендис (25) во монокини и топлес. И двете изгледаат неверојатно.
сите 19 | | | веќе видена

next