Сарма

На 16-ти март, со почеток во 17 часот, во просториите на клубот МКЦ ќе се одржи 34-тата по ред Јапанорама, манифестација посветена на јапонската аниме и манга ...
| | веќе видена

Вчера во Македонската Опера и Балет со концертна промоција Каролина Гочева го претстави вториот дел од албумот со наслов „Македонско девојче“ кое се состои од ...
сите 10 | | | веќе видена

next