Сарма

Хрватската телевизија RTL Plus направила прилог во кој кажува дека европратеникот Себастијан Курц, бил примен од хрватската министерка за надворешни работи, ...
сите 9 | | | веќе видена

Михаил Калашников, изумителот на најпознатата автоматска пушка, АК-47, почина денес по кратко боледување на 94-годишна возраст. Калашников е изумител на ...
сите 35 | | | веќе видена

Дечкото кој на прекрасен начин го долови FFC 10 , Златко Димитров , овој пат сака да ви претстави нешто ново. Станува збор за прекрасни макро фотографии од ...
| | веќе видена

Црвен крст во акција! Ќе ги учи младите од различна етничка припадност на взаемно разбирање, толеранција и култура на дијалог. Целта е да се регрутираат нови ...
| | веќе видена

Еден дечко во Сиетл, си одел дома од работа и си слушал музика на Ајфонот, кога одеднаш друг тип му вперува пиштол во глава со намера да му го земе. Што прави ...
| | веќе видена

Познаваме цела армија пријатели коишто ја презираат новогодишната еуфорија, а славјето за Нова Година нема да биде дел од нивната вечер на 31 декември. Ако сте ...
| | веќе видена

Во пустините во Саудиска Арабија, на блискиот исток и во Египет, некои луѓе за прв пат во животот видоа снег иако се веќе дедовци, бидејќи снегот таму за прв ...
сите 8 | | | веќе видена

next