Сарма

Како што американците се палат на борбите на кечери, така јапонците се палат на сумо борбите. Но споредбите завршуваат тука, бидејќи сумото има илјадагодишна ...
| | веќе видена

Македонија имала повеќе големи спортисти, луѓе со огромно срце и страотна храброст, но изгледа Кире Лазаров е најголемиот од сите. Во спортот, за еден играч да ...
| | веќе видена

Денес, со почеток во 18:15 часот, Македонија го игра вториот натпревар на ЕП во Данска. По (однапред) впишаниот пораз од домаќинот и актуелен европски шампион, ...
сите 2 | | | веќе видена

next