Сарма

Уметникот Бруно Каталано направил серија скулптури од бронза кои ги има на неколку локации во Марсеј, Франција, а кои не наликуваат многу на оние стандардните ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова видео е постаро, но го немаме објавено, па еве го за сите оние кои веќе не го погледнале. Го нарековме мајмунско оро, бидејќи некој мега цар успеал да ...
сите 2 | | | веќе видена

Во светот владее мислење дека мечките се лоши шофери, но тоа всушност е многу погрешно. Доказ е и следново видео кое е снимано во Русија. Post by Ilić Saša . ...
| | веќе видена

Денес се празнува Светата великомаченичка Екатерина Ќерка на царот Конста. По смртта на татко ѝ живееше со својата мајка во Александрија. Мајка ѝ беше потајна ...
сите 2 | | | веќе видена

Легендата на струмичката музика, песна и поезија, Коста Бургов на својот Фејсбук профил го објави новиот календар за 2014 година со неговиот лик, а за сите ...
сите 2 | | | веќе видена

Големата манифестација од следната година најверојатно ќе биде организирана на црногорското приморје, а продолжувањето на новосадската традиција е под знак ...
сите 8 | | | веќе видена

Боби Кузмановски се вика ова момче, не нè следи на Твитер, ама таму го најдовме неговото видео во кое ја „мести“ девојка му да си го напраи лицето лом во ...
| | веќе видена

next