Популарно

Во четврток, 29-ти ноември во Скопје почнува официјалната програма на јубилејниот 20-ти ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ, со меѓународната ПИН музичка конференција која во ...
сите 24 | | | веќе видена

Во организација и продукција на најголемата регионална продукциска куќа Скајмјузик (Skymusic), на 29 јануари во Штарк арената во Белград ќе се одржи музички ...
сите 5 | | | веќе видена

Експертите очекуваат дека до 2025 година ќе се намали загадувањето во главниот град, но само доколку за затоплување, целосно се исфрлат од употреба дрвото, ...
сите 14 | | | веќе видена

Граѓански активисти, Меѓаши и новинари за човекови права ќе ја тужат државата пред домашните и меѓународни судови поради аерозагадувањето. Организациите ...
сите 18 | | | веќе видена

По повод светскиот ден за хронична опструктивна белодробна болест – ХОББ, 21-ви ноември, кој се одбележува под мотото ,,Никогаш не е прерано, никогаш не е ...
сите 26 | | | веќе видена

Ќерката на американскиот претседател, Иванка Трамп можеби прекршила федерални прописи ако ја искористила приватната електронска пошта за координирање владини ...
сите 18 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при ...
сите 50 | | | веќе видена

Со премиера на македонскиот игран филм „Еј!“ на режисерот Васил Христов и соопштување на наградените филмови во натпреварувачките програми, вечер во кино ...
сите 21 | | | веќе видена

next