Популарно

Енергијата, правецот по кој се движат и дефинитивно целосната посветеност и љубов кон македонската музика ги издвои момците од „Балкан бенд“, веќе втора година ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, попладнево се сретна со жителите на селото Тимјаник, но не успеа да ги убеди старата селска амбуланта ...
сите 61 | | | веќе видена

Скопје. Улица. Музика- трите зборови кои во себе ја содржат суштината на тоа што ќе се случува од 21-ви до 24-ти јуни на седум различни локации во градот. ...
сите 9 | | | веќе видена

Ширум државата ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат попладне во ...
сите 384 | | | веќе видена

Италијански научници и готвачи тврдат дека вегетаријанската пица штити од рак и срцеви заболувања, па претставија нова пица – „Паскалина” што го носи епитетот ...
сите 4 | | | веќе видена

Фејсбук соопшти дека личните пораки на 14 милиони корисници по грешка биле изнесени пред пошироката јавност четири дена, во периодот од 18 до 27 мај. ...
сите 7 | | | веќе видена

Овогодишниот EXIT (ЕГЗИТ) фестивал ќе ги собере на едно место најбараните ѕвезди на денешницата, а оваа ударна селекција тукушто стана посилна со уште една ...
сите 8 | | | веќе видена

Вчера попладне претставници од граѓански инцијативи се сретнаа со вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, на негов повик, заедно со директорот на МЕР, ...
сите 8 | | | веќе видена

next