Популарно

На втората прес конференција посветена на 39. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, која се одржа денеска во Центарот за ...
сите 19 | | | веќе видена

Компанијата Самсунг во Македонија го претстави Галакси Ноут9 (Galaxy Note9) – најновото дополнување на својата серија премиум Ноут (Note) уреди. Новиот Галакси ...
сите 17 | | | веќе видена

Со помош на вселенскиот брод „Нови хоризонти”, НАСА забележа мистериозна појава на крајот на Сончевиот систем, каде што сончевите честици допираат до границата ...
сите 19 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се ...
сите 240 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Попладне во северозападните ...
сите 254 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 28 август 2018 ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонскиот граѓанин најголем дел или третина од времето во денот го поминува на спиење. Статистичките податоци покажуваат дека 36 проценти од времето го ...
сите 6 | | | веќе видена

Со настапот на Црвена Јабука, Дубиоза колектив, Саша Ковачевиќ и Астра-ион проект вечерва на големата сцена на плоштадот „Гоце Делчев“ завршуваат музичките ...
сите 15 | | | веќе видена

next