Популарно

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија (“Службен весник на РМ”, бр.21/98 и ...
сите 27 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје по допрен глас оформи предмет во врска со определени написи и коментари по социјалните мрежи, а со кои преку компјутерски ...
сите 9 | | | веќе видена

Бројот на жртви во пожарите во областа Атика, се искачи на 76, додека пак останува и понатаму непознато колку лица се исчезнати. Спасувачката акција продолжува ...
сите 173 | | | веќе видена

Португалската фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо го финализираше трансферот во Јувентус и помина низ задолжителните медицински прегледи. Крајните резултати ...
сите 42 | | | веќе видена

Кејти Пери паднала во депресија поради релативно лошата продажба на последниот нејзин студиски албум „Witness“ од 2017 година. Тој ја достигна продажбата од ...
сите 5 | | | веќе видена

Поп ѕвездата Мајли Сајрус и нејзиниот свршеник Лијам Хемсворт „моментално не се заедно“ поради тежок период во врската, објави „Дејли Меил“. Глумецот Лијам ...
сите 3 | | | веќе видена

Германскиот астронаут Александер Герст синоќа „упадна“ на концертот на Крафтверк со настап, кој го имаше на Меѓународната вселенска станица (МСС). Европската ...
сите 5 | | | веќе видена

next