Популарно

Преку двата аеродрома во Македонија, во Скопје и Охрид, во првите девет месеци од годинава патувале 1,8 милион патници при што е забележан годишен раст од 18 ...
сите 12 | | | веќе видена

Викендот 28-ми кон 29-ти овој месец во Македонија ќе почне зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат, а согласно донесената одлука во ...
сите 7 | | | веќе видена

Во исполнетата сала на кино „Милениум“ вчеравечер се прикажа македонската премиера на дебитантскиот игран филм „Ругање со Христос“ по сценарио и режија на Јани ...
сите 95 | | | веќе видена

Изминува речиси една недела од спроведување на рефередумот во земјата. Влезот во НАТО и членството во ЕУ на Македонија е приоритет од кој не отстапуваат ниту ...
сите 87 | | | веќе видена

next