Популарно

Гугл не е само името на најпопуларниот пребарувач на Интернет, но исто така и компанија, чии атрактивни производи се користат секојдневно од милиони луѓе низ ...
сите 4 | | | веќе видена

В недела ќе се соочите со историска одлука. Треба да направите избор. Запаметете, тоа не е избор меѓу две политички партии. Тоа е избор за вашата иднина, за ...
сите 30 | | | веќе видена

Брисел денеска ја започнува подготвителната работа за преговори за членство помеѓу Македонија и ЕУ. Овој прв „објаснувачки состанок“, на кој учествуваат 43 ...
сите 99 | | | веќе видена

Корисници кои ги купиле новите Ајфон Икс-ес и Ајфон Икс-ем Макс модели во првите денови од нивното лансирање се жалат на чудно однесување на уредите со Вај-Фај ...
сите 3 | | | веќе видена

Шарлин Спитери, пејачката на шкотската група „Тексас“, се омажи по 11 години врска со познатиот готвач Брин Вилијамс, на само 20 дена пред закажаниот настап во ...
сите 17 | | | веќе видена

Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ продолжува со проекции на филмовите што конкурираат за „Златна камера 300“, а паралелно се ...
сите 74 | | | веќе видена

До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури, соопшти Управата за ...
сите 222 | | | веќе видена

Силниот ветер кој попладнето го зафати Скопје го зголеми и нивото на ПМ10 честички во воздухот, како што покажуваат мерните станици за квалитетот на воздухот ...
сите 8 | | | веќе видена

next