Популарно

За точно еден месец, на 6-ти јули започнува новата фестивалска авантура на Д ФЕСТИВАЛ – единствениот културно-уметнички настан во Македонија кој во целост ги ...
сите 8 | | | веќе видена

Авалон Продукција навистина се потруди ова лето Охрид да нѐ заостанува во ништо од водечките европски туристички летни центри кога е концертната музичка сезона ...
сите 14 | | | веќе видена

Комичарот Ли Ридли, попознат како „Момчето без глас“, кој инаку е лице со попреченост, победи на шоуто „Британија има талент“. Триесет и седумгодишниот комичар ...
сите 4 | | | веќе видена

Сончево и топло, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално процесите можно е да бидат поинтензивни. Утринските температури од 8 до ...
сите 432 | | | веќе видена

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за претстојниот натпревар против Романија во баражот за Светското првенство. Македонската ...
сите 105 | | | веќе видена

Холивудскиот актер Џони Деп неодамна гостуваше во Русија, каде одржа неколку концерти и се дружеше со обожавателите. Во меѓувреме се појавија фотографии на ...
сите 15 | | | веќе видена

Актерот и политичар Арнолд Шварценегер се вклучи во глобалната инцијатива на Обединетите нации (ОН) за борба против загадувањето со пластика. Иницијативата ...
сите 33 | | | веќе видена

Младите возачи и возачите почетници се најранлива категорија учесници во сообраќајот, но и најчесто грешат во него. Според Републичкиот совет за безбедност на ...
сите 34 | | | веќе видена

Ни претстои топол викенд со дневни температури над 30-от степен. Ширум државата ќе биде претежно сончево со умерена облачност и услови за локална ...
сите 324 | | | веќе видена

next