Популарно

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 28 август 2018 ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонскиот граѓанин најголем дел или третина од времето во денот го поминува на спиење. Статистичките податоци покажуваат дека 36 проценти од времето го ...
сите 6 | | | веќе видена

Со настапот на Црвена Јабука, Дубиоза колектив, Саша Ковачевиќ и Астра-ион проект вечерва на големата сцена на плоштадот „Гоце Делчев“ завршуваат музичките ...
сите 15 | | | веќе видена

Иако организаторите на своите големи екрани најавуваа олујно невреме, вчера во текот на целата главна програма на еден од најголемите музички фестивали Сигет, ...
сите 2 | | | веќе видена

Граѓаните да ги проверат своите податоци во Избирачкиот список за време на јавниот увид за есенскиот референдум што трае до 23 август, повика Државната изборна ...
сите 225 | | | веќе видена

Ослободени од општествена одговорност и свртени кон семејството, за време на годишниот одмор треба да си посветиме внимание едни на други со умешност на заемно ...
| | веќе видена

next