Популарно

Со концерт на најпознатата македонска етно-група „Синтезис“, фестивалот „Охридско лето“ синоќа одбележа 58 години посетоење на оваа најзначајна музичко-сценска ...
сите 102 | | | веќе видена

Историски музички настан од светски размери каде што совршен спој направија звуците на класичната и електронската музика, се случи вчера во Охрид, во Античкиот ...
сите 6 | | | веќе видена

Симеон Кралевски (24) и Елена Ена Спасовска (19) двајцата до Скопје, се победниците на годинешниот 39-ти по ред Илинденски пливачки маратон што денеска се ...
сите 15 | | | веќе видена

Вистински спектакл му се случи на Охрид на отворањето на новото издание на фестивалот „Охрид колинг“ во организација на Авалон продукција. На првата ...
сите 26 | | | веќе видена

Распишан е референдумот за името на кој, согласно со одлуката која Собранието ја изгласа вчера, граѓаните на Македонија на 30 септември 2018 ќе треба да се ...
сите 15 | | | веќе видена

По пауза од две години, познатата пејачка и текстописка Магдалена Цветковска – Ена конечно со нова песна и видеоспот. Станува збор за нумера со наслов „Ко да ...
сите 7 | | | веќе видена

Главниот шпиц на туристичката сезона за илинденските празници во Охрид секоја година носи бројни светски имиња од музичката и сценската уметност. И оваа година ...
сите 46 | | | веќе видена

Уште едно музичко лето во најава, случување со разновидни содржини, а во фокусот на вниманието – концерт на оркестарот на Македонската филхармонија под водство ...
сите 29 | | | веќе видена

next