Популарно

Со премиера на македонскиот игран филм „Еј!“ на режисерот Васил Христов и соопштување на наградените филмови во натпреварувачките програми, вечер во кино ...
сите 21 | | | веќе видена

Во текот на ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, на повисоките места и на планините од снег, а снежната граница се очекува да се спушти и на места со ...
сите 260 | | | веќе видена

Студениот бран и северниот ветер привремено помогна да се расчисти загадениот воздух од канцерогените ПМ10 честички, но граѓаните протестираат и бараат ...
сите 9 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ на јавноста и се извини за нехуканото и грубо однесување на редарите од Секторот за инспекциски работи во ...
сите 13 | | | веќе видена

Слаби снежни врнежи утрово се регистрирани на врвот Попова Шапка на Шар Планина. Фотографиите објавени на фан станата на Конак, на Facebook покажуваат дека ...
сите 21 | | | веќе видена

Фејсбук беше предмет на многу критики во последниве месеци, главно поврзани со начинот на чување на личните податоци на корисниците. Компанијата беше хакирана ...
сите 20 | | | веќе видена

Четвртиот дел од филмската сага „Одмаздници“ ќе биде најдолгиот од сите филмови на студиото „Марвел“ досега, според ко-режисерот Џо Русо. Во неодамнешна сесија ...
| | веќе видена

Европска Комисија финансира голем број на технолошки проекти за олеснување на секојдневниот живот на граѓаните на земјите-членки на Европска Унија. Од голем ...
сите 5 | | | веќе видена

Голем број граѓани денеска на Кејот на Вардар џогираа, но со себе носеа и ќеси во кои собираа пластични шишиња и други отпадоци кои беа расфрлани на кејот. Тие ...
сите 9 | | | веќе видена

Ноќеска во 3:00 часот завршува летното сметање на времето и почнува зимското, при што со поместување на часовникот за еден час наназад времето во 3:00 часот ќе ...
сите 36 | | | веќе видена

Liebherr како светски бренд произведува широка палета на фрижидери и ладилници, кои се со корисни функции, имаат од свеж центар со 6 различни температурни ...
сите 8 | | | веќе видена

Заканувачот од Фејсбук кој преку споделена објава на социјалната мрежа предизвикал загрозување на сигурноста на пратеници во Собранието на Република Македонија ...
сите 136 | | | веќе видена

next