Популарно

Денеска од 11 часот, Македонија ќе биде домаќин на најголемиот Божикен настан во регионот, на кој се очекува учество на околу 10 илјади деца од целата земја, ...
сите 105 | | | веќе видена

Во Вевчани деновиве се привршуваат последните подготовки за претстојниот ВЕВЧАНСКИ КАРНЕВАЛ, една од најголемите културни знаменитости во Македонија која од ...
сите 24 | | | веќе видена

Среќна Нова 2019 година, драги пријатели на Популарно.мк. Ви посакуваме здравје, среќа, мир и спокој во новата година. Нови 12 месеци во кои ќе ја препознаете ...
сите 8 | | | веќе видена

Магазинот Популарно.мк и маркетинг агенцијата ПопуларноПР заедно со софтверската компанија „Ассеко“ овие празници решија да ги израдуваат дечињата од Клиниката ...
сите 17 | | | веќе видена

Овие неколку денови во Скопје блеска празничната магија. За да ја збогатат, СОС Детско село заедно со над 50 „Места со срце“ ги отворија вратите за сите кои ...
сите 21 | | | веќе видена

Еден од најпознатите албански рок бендови на сите времиња „Елита 5“ ќе одржи голем концерт со наслов „Торнадо во Скопје“ на 27 декември со почеток во 20 часот ...
сите 10 | | | веќе видена

next