Популарно

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо е официјално обвинет дека во 2009 година во Лас Вегас ја силувал тогаш 25-годишната Катрин Мајорга. Таа тврди дека ...
сите 137 | | | веќе видена

Град Скопје оваа година првпат ќе распише јавен повик за субвенции за граѓани за купување електрични тротинети. Градските власти од својот буџет за оваа намена ...
сите 35 | | | веќе видена

Пред 23 години на 3 октомври беше извршен атентат врз првиот претседател на Република Македонија Киро Глигоров, кој го преживеа со тешки повреди во главата. На ...
сите 16 | | | веќе видена

За неколку дена ќе се знае дали постои амбиент за постигнување договор со опозицијата за двотретинско мнозинство кое е потребно за да се изгласаат уставните ...
сите 429 | | | веќе видена

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас се меѓу фаворитите за Нобеловата награда за мир. Ова за грчката агенција ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска издадоа заедничко соопштение по повод референдумот во ...
сите 500 | | | веќе видена

За неколку дена ќе се знае дали постои амбиент за постигнување договор со опозицијата за двотретинско мнозинство кое е потребно за да се изгласаат уставните ...
сите 443 | | | веќе видена

На вчерашниот референдум гласале 666.743 граѓани или 36,91 од вкупно запишаните 1.806.336 во Избирачкиот список, соопшти денеска ДИК по обработени 100 отсто од ...
сите 19 | | | веќе видена

САД ги поздравуваат резултатите од референдумот во Македонија на 30-ти септември, на кој граѓаните изразија поддршка за членство во НАТО и ЕУ со прифаќање на ...
сите 68 | | | веќе видена

next