Популарно

Qatar Airways во соработка со Скопскиот џез фестивал веќе трета година по ред ја доделува наградата „Златен Орикс“ за најдобар млад џез-музичар во Македонија. ...
сите 30 | | | веќе видена

Повеќе од 300 професионални готвачи, шефови на кујни, но и готвачи аматери оние кои ќе ја креираат иднината на добриот залак, викендов се во Охрид, во рамки на ...
сите 10 | | | веќе видена

Целосно нова платформа посветена на вашето #Здравyeah. Фармацевтската компанија Фарманова почнува кампања за подигање на јавната свест – со мали промени во ...
сите 12 | | | веќе видена

Летните одмори веќе завршија и време е да се засукаат ракавите. Токму тоа го сторија Тајфата и Димитар Андоновски и снимија нова песна. Станува збор за нумера ...
сите 11 | | | веќе видена

Во мај се одржа 15. јубилеен Виз Ер Скопски маратон и околу 12.500 учесници излегоа на улиците на Скопје. Тие покажаа дека главниот град и државата имаат ...
сите 16 | | | веќе видена

Речиси три децении на недозреаност, разлетаност, на игри без граници. Се играме Недојдија , оди си – дојди си, летај си – мижи си. Животот се живее во декади, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамки на својата прва посета на Пивара Скопје, амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз се запозна со процесот и долгата традиција на производство на пиво, а ...
сите 33 | | | веќе видена

Она што е присутно со своето неприсуство – е, токму тоа понекогаш ме инспирира да создавам во времето што се движи низ нас и во нас…како во бескрајни вртлози. ...
сите 11 | | | веќе видена

next