Во Џенова почна уривањето на остатоците од мостот „Моранди“. Околу 200 метри од мостот се урнаа на 14 август минатата година. Во несреќата загинаа 43 , а ...
сите 48 | | | веќе видена

Се тече и се менува, и луѓето и нивните творби. Времето ги менува перспективите, овозможувајќи нов начин на согледување на нештата. Земете ја на пример ...
| | веќе видена

next