Во неколку самоубиствени напади во Авганистан загинаа десетици луѓе, меѓу кои и 11 деца и шестмина новинари. Во самоубиствен напад во јужната авганистанска ...
сите 69 | | | веќе видена

Две бомби експлодираа речиси едно по друго во авганистанскиот главен град Кабул, притоа убивајќи цивили и повеќемина новинари. Кој е одговорен за нападот сѐ ...
сите 82 | | | веќе видена

Во САД се случува нешто досега незамисливо: фирмите сами заминуваат од Силиконската долина. Омилена алтернатива актуелно е Флорида. Во сончевата американска ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот фетишизам е волунтаристички: во него има многу малку место за размислување за околностите, неприкладноста, за последиците – тоа е дел од онаа ...
| | веќе видена

next