Ако не успееме да го фатиме овој воз, нема гаранции дека нашите европски пријатели нема пак да се „изладат“ за проширувањето, па ни решението на проблемот со ...
сите 12 | | | веќе видена

Новинарката на „Вијести“ Оливера Лакиќ е ранета од огнено оружје во десната потколеница од страна на непознат напаѓач, кој ја пречекал жртвата пред влезот на ...
сите 27 | | | веќе видена

Кои нумери ќе ве разиграат, а кои ќе ве расплачат на годинешното издание на изборот на најдобра песна на Евровизија? Музичките вкусови се субјективни, но ...
сите 3 | | | веќе видена

Колективната визија што ја наметна Ши Џинпинг ѝ дава печат на кинеската реалност, но се храни од минатото. Остатокот од светот е во чудо. Кина постигна подем ...
сите 8 | | | веќе видена

next