За одлучувачки се смета телефонскиот разговор меѓу Заев и Ципрас во текот на неделава, најверојатно во среда, но и поддршката од меѓународните партнери на ...
сите 789 | | | веќе видена

Владината коалиција Пет ѕвезди и Лега пропадна поради ветото на претседателот Матарела, а сега овие две партии сакаат да го блокираат неговиот кандидат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Во Хамбург наскоро стапуваат во сила забрани за дизел-возила, први во Германија. Ова е само почеток на слични забрани и во други места во земјата. Канцеларката ...
сите 102 | | | веќе видена

На денешен ден пред 5 години, стотици илјади граѓани среде Истанбул започнаа протести против авторитарниот режим на тогашниот премиер Ердоган. Повод беше ...
сите 32 | | | веќе видена

Според американскиот претседател Трамп, претставници на САД се во Пјонгјанг заради подготовка на самит со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун. Американскиот ...
сите 157 | | | веќе видена

Од националсоцијалистички голем проект до автомобилско светско чудо: Пред 80 години Хитлер го постави темелот за производство на Фолксвагеновата „бубачка“ во ...
сите 4 | | | веќе видена

next