По хаотичните сцени, британскиот парламент гласаше против тврд Брегзит. Тереза Меј претрпе уште еден пораз и сепак инсистира да има и трето гласање за ...
сите 229 | | | веќе видена

По речиси еднонеделниот прекин, владата на Венецуела соопшти дека снабдувањето со електричната енергија е е обновено. Но, штетата е веќе направена и кризата во ...
сите 74 | | | веќе видена

Претседателските избори во голема мерка ќе бидат обоени од односот кој гласачите го имаат кон сегашниот шеф на државата. Во архетипска смисла Иванов ќе биде ...
сите 3 | | | веќе видена

Масовното движење на српскиот хуман капитал кон Запад за владата истовремено е проклетство и благослов. Зошто три млади медицински сестри од Лесковац ...
| | веќе видена

Речиси Шекспировска дилема; Брегзит или не, е прашање сега. Откако Долниот дом во парламентот во Лондон го отфрли Договорот за Брегзит на премиерката Меј, ...
сите 202 | | | веќе видена

Ѓубрето оди рака под рака со примитивизмот. Ѓубрето околу нас е огледало на нашиот примитивизам, необјаснив за нас и за другите околу нас. Колумна на Гордан ...
сите 4 | | | веќе видена

next