Израел го обвинува режимот на имамите во Иран дека ја загрозува еврејската држава и зборува за „црвени линии“. Несигурност и шпекулации насекаде. Кој стои зад ...
сите 55 | | | веќе видена

Среде најголемиот скандал со податоци во историјата на фирмата, шефот на Фејсбук, Марк Закерберг, изненади со најавата дека најголемата социјална мрежа добива ...
сите 17 | | | веќе видена

Тишината, според мене, е непроценлива и премногу ретка појава. Затоа прашувам - како може бучавата што сами ја создаваме да се спречи? Едно е јасно: ништо не ...
сите 2 | | | веќе видена

Во двоен напад во авганистанскиот главен град, жртви меѓу останатите цивили беа и девет новинари. Тоа беше свесен напад врз сободата на медиумите, коментира ...
сите 52 | | | веќе видена

Експерти и политичари во Париз преговараа како да ги пресечат трансакциите на пари за терористички организации. Тие пак се прилично креативни по ова прашање. ...
сите 16 | | | веќе видена

next