Електрични автомобили, воздухопловство, но и атомска енергија – Емануел Макрон сака на земјата да ѝ ја обезбеди иднината, преку инвестициски план тежок 30 ...
сите 66 | | | веќе видена

Од 16-ти до 21-ви септември, филмската магија беше вратена во Битола. „Браќа Манаки“ е уникатен фестивал, кинематограферите се во центарот на вниманието и се ...
сите 33 | | | веќе видена

next