Поранешен управител на фирма во стечај го присвоил службениот автомобил

Битолската полиција поднесе кривична пријава против Љ.Ѓ. (55) од Битола, поранешен управител на „Бали Трејд" ДООЕЛ Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело затајување.Според полицијата во периодот од 25 април 2016 година до април 2017 година, пријавениот противправно присвоил автомобил фолксфаген пасат 2.0 ТДИ“, сопственост на фирмата, односно истиот не го ставил на ...

⇐ DailyМКД ⇒