Kамионџија ќе одговара за смрт на пешак

Жител на гостиварското село Добридол доби кривична пријава бидејќи предизвикал сообраќајна несреќа во која загина пешак, информира МВР. Станува збор за Н.Б. (30), кој се товари за загрозување на безбедноста во сообраќајот. Трагичната сообраќајка се случила на 16 август лани околу 9.20 часот, на локален пат во Добридол. Осомничениот управувал камион „форд“ и додека се движел наназад, без претходно ...

⇐ DailyДневник ⇒