Архива на вести за 22 Јули 2019

Седум дена по оставката на Јанева шпекулациите за поврзаност со рекетарскиот двоец се погласни и појасни. Новиот закон на Владата со кој СЈО оди во историјата ...
сите 258 | | | веќе видена

На својот фб-профил Марија Плевнеш објави неколку снимки од фризерницата во која таа се наоѓа заедно со бившата главна обвинителка на СЈО, Катица Јанева. ...
сите 28 | | | веќе видена

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 423 | | | веќе видена

Неколку дена откако Заев најави дека Русковска е негов кандидат за нов пеф н СЈО или неговиот пандан како дел од ОЈО портпаролот на СДСМ го понижи својот шеф и ...
сите 705 | | | веќе видена

Законот за јавно обвинителство кој премиерот Зоран Заев го презентираше во петокот пред јавноста откако пропадна неговиот обид да организира лидерска средба, ...
сите 580 | | | веќе видена

Парите се дадени во готовина во два наврата. Обвинителството уште во предистражната постапка ги утврди начинот и сметките од кои се обезбедени парите. За да не ...
сите 166 | | | веќе видена

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева - но детали нема. Обвинителката Вилма Русковска го добила извештајот од мобилниот телефон на катица Јанева кој ...
сите 312 | | | веќе видена

Младината на СДСМ денеска со обвинување до Мицкоски и претходната власт за одливот на младите кадри во странство. „Лидерот на опозицијата, при својата посета ...
сите 4 | | | веќе видена

По денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Аровски од СДСМ реагираа со писмено соопштение во кое обвинуваат дека актуелниот лидер на ...
сите 385 | | | веќе видена

Преставници на Здружението на новинари на Македонија денеска имаа средба со претседателот на собраниската Комисија за избори и именувања Илија Димовски, со кој ...
сите 124 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ свесно ги кочи реформите во сферата на медиумите. Претседателот на Комисијата за избори и именувања од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски упорно не свикува ...
сите 124 | | | веќе видена