Архива на вести за 15 Август 2020

Фудбалерите на Баерн Минхен на моќен начин ја совладаа Барселона и се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите. На четвртфиналниот дуел одигран вечерва ...
сите 155 | | | веќе видена

На градскиот плоштад во Кичево денеска се одржа мирен протести против поскапувањето на струјата. На протестот беа вклучени поголемиот дел од месните заедници ...
сите 259 | | | веќе видена

Еурофарм Пелистер се пласира во финалето на турнирот во Струга, откако попладнево убедливо го демолира Прилеп со 38-17 во рамките од второто коло на групата А. ...
сите 101 | | | веќе видена

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 13 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 83 пациенти. На кислородна поддршка се 43 пациенти, нема на ...
сите 603 | | | веќе видена

Томас Милер направи споредба помеѓу триумфот на Баерн од 8-2 над Барса и славјето на Германија од 7-1 над Бразил, вели дека вечерва биле далеку посупериорни од ...
сите 111 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од соблекувалната на Барселона од паузата помеѓу полувремињата, изразите на лицата на Лео Меси и Марк Aндре тер ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Скопје вечерва се одржа протест против поскапувањето на струјата. Учесниците на протестот се собраа во Паркот на жената борец и во паркот во Чаир, од каде ...
сите 259 | | | веќе видена

Барселона планира да назначи нов тренер, објави денес „ЕСПН“. Раководството на каталонскиот клуб смета дека Кике Сетиен не можел да ги придобие играчите поради ...
сите 14 | | | веќе видена

Жозеп Мариа Бартомеу најави промени во Барселона, вели дека веќе се донесени одредени одлуки, а ќе бидат донесни и нови по историскиот пораз од Баерн Минхен, ...
сите 155 | | | веќе видена

Претпладне променливо облачно. Од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во ...
сите 224 | | | веќе видена

Главниот акционер на „Еуростандард банка“, Трифун Костовски, во врска со стечајот на банката, на денешната прес-конференција истакна дека правдата за случајот ...
сите 51 | | | веќе видена

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси изби на 4.место според одиграни натпревари во фудбалската Лига на шампиони. Аргентинецот вечерва се најде во почетниот ...
сите 155 | | | веќе видена