Архива на вести за 19 Мај 2017

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на ...
сите 9 | | | прочитана: 465 | веќе видена

ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите.- Договорот, ...
сите 17 | | | прочитана: 441 | веќе видена

Само 45 минути откако ги добила клучевите и почнала да ги внесува работите внатре, слушнала како нешто се движи на подот. Погледнала надолу и останала ...
сите 8 | | | прочитана: 420 | веќе видена

Топмоделот Бела Адид и актерката Емили Ратајковски ги отфрлија предрасудите на забава на јахта во Кан. Двете се впуштија во жежок танц, а Бела видливо е ...
сите 28 | | | прочитана: 401 | веќе видена

Народот секогаш победува. Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската платформа и дека ќе престане со антидржавната и антинационална ...
сите 222 | | | прочитана: 376 | веќе видена

Бела Хадид повторно успеала да го привлече сето внимание, и тоа на церемонијата на отворањето на Филмскиот фестивал во Кан. Славната американска манекенка, ...
сите 28 | | | прочитана: 347 | веќе видена

На прашањето кој политичар заслужува најголема доверба, за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се определиле 25,8% од анкетираните, а за лидерот на СДСМ, ...
сите 16 | | | прочитана: 327 | веќе видена

Најавата на новата емисија на Ѕвездите на Гранд носи интересни случувања. Марија Шерифовиќ одлучи да и ја украде чантата на Јелена Карлеуша за да види што носи ...
сите 45 | | | прочитана: 271 | веќе видена

Чешката убавица изгледала боженствено на црвениот тепих во долга бела тоалета. Многумина ја сметаат за една од најубавите жени во светот на моделингот. Петра ...
| | прочитана: 260 | веќе видена

Ракометарките на Вардар и Металург ќе играат во финалето на Купот на Македонија. Во полуфиналните натпревари одиграни денеска Металург ја совлада екипата на ...
сите 152 | | | прочитана: 257 | веќе видена

Натпреварувачот во „Неки нови клинци“ ги шокирше сите во студиото кога се појави со ликот на директорот на Гранд, Саша Поповиќ. Кандидатот на својата глава го ...
сите 16 | | | прочитана: 248 | веќе видена

Пирати, принцези, лоши вештерки сите тие може да оживеат во фантазијата на децата со куќичките на Гео-инг. Секое дете сака свое катче, место каде ќе го создава ...
сите 37 | | | прочитана: 240 | веќе видена

Oбразовниот систем со години произведува неквалитет поради погрешни законски решенија и политики кои беа произволни и експериментални. Потребни се сериозни ...
сите 59 | | | прочитана: 236 | веќе видена

Во Македонија денеска по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време. Во попладневните часови ќе имаме зголемување на облачноста во ...
сите 443 | | | прочитана: 209 | веќе видена

Со средба меѓу лидерот на ДУИ, Али Ахмети и лидерот на Коалицијата предводена од СДСМ и новиот мандатар, Зоран Заев денеска започнуваат преговорите за Влада. ...
сите 310 | | | прочитана: 208 | веќе видена

Хорор на Филипините - Мајки по разни чет соби ги нудат своите деца за секс. некои деца имаат само по седум години, а мајките ги нуделе нивните тела за 18 ...
сите 15 | | | прочитана: 208 | веќе видена

Американската фабрика од областа на наменската индустрија „Бродстоун секјурити“ ќе мора да почека формирање нова влада, бидејќи Американците не можат да ...
сите 25 | | | прочитана: 205 | веќе видена