Свадбата на Цеца и Жељко Ражнатовиќ Аркан беше свадба на векот. Цеца и Жељко се венчаа по две години од почетокот на врската, на 19 февруари 1995 година. На ...
сите 22 | | | веќе видена

За измамничката, која му се претставувала на Британецот дека е од Тетово, подоцна било откриено дека е од Бугарија. Таа покажала фалсификуван пасош кој бил на ...
сите 61 | | | веќе видена

Македонскиот пејач Јоце Панов ги доживува веројатно најтешките мигови од животот, кој сакаше уште од 11 години оваој млад штипјанец да остане без својот татко ...
сите 10 | | | веќе видена

На сцената на Велешкиот народен театар со претставата „Колевка” во кореографија на Грегор Луштек, вечер ќе биде затворен 13. Танц фест 2017, кој се одржува во ...
сите 14 | | | веќе видена

Земјоделците од утре да поднесуваат барања за проценка на штетите кои ги предизвика мразот. Комисиите се веќе на терен, но за попрецизно утврдување потребно е ...
сите 119 | | | веќе видена

Во тек е доизградба на канализациона мрежа во населбите Волково, Стопански Двор и Кисела Јабука, инвестиција вредна 560 илјади евра. Почна да се гради во ...
сите 13 | | | веќе видена

На интернет се појави снимка од бакнежот на двојката која наскоро може да застане на чело на Франција: Емануел Макрон (39) и неговата 26 години постарата ...
сите 42 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ по 58-ми пат денеска протестира во Скопје против Тиранската платформа. И денеска маршот е масовен, илјадници ...
сите 361 | | | веќе видена

Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ и покрај гласините за разделба открија дека сепак се заедно. Пејачката проговори за својата втора половина. Тој е моето второ ...
сите 8 | | | веќе видена

next