Сите имаме различни утрински ритуали – до 8 часот, некој веќе го има испиено утринското кафе, друг почнува со работа, а трет упорно стиска „snooze“ на ...
| | веќе видена

 Независно колку имате, секогаш треба да најдете начин да заштедите пари. Дали тоа ќе биде тргање на страна пари кои нема потреба да ги потрошите залудно, или ...
сите 2 | | | веќе видена

 Веќе на сите им е добро познато дека она што го гледаме е поврзано со нашиот мозок, тоа што го мислиме свесно и потсвесно, како и со карактерот. Тестовите на ...
сите 3 | | | веќе видена

Доколку вашиот акумулатор не успева да го запали автомобилот, голема е веројатноста тој да е испразнет. Доколку немате време да чекате помош на пат, потребно е ...
| | веќе видена

Дека јавните личности умеат да бидат „креативни“ кога го декорираат домот покажуваат и овие фотографии. Во домовите на многу српски ѕвезди може да се забележи ...
| | веќе видена

Метју Амроливала е спикер на Би Би Си. Од јазици зборува само англиски. Ама додајте му малку софтвер и ете го Метју как течно зборува шпански, мандариснки или ...
| | веќе видена

Не го трошете времето на оние луѓе кои прават да се чувствувате посебно еден ден, а потоа безвредно следниот ден. Заминете си од оние кои мислат дека можат да ...
сите 4 | | | веќе видена

Стварно не сте човек да ве остави. Па добро бре, биваше ли до толку да немате срам да му барате на Бранко да ни станува прецедник? Малку ли сторил човекот ...
| | веќе видена

Границата за стапување во брак секој ден се повеќе се поместува, велат стручните лица. Во денешно време младите се повеќе имаат причини за нерешителност за ...
сите 2 | | | веќе видена

next