Koj е виновен за ваквата состојба во Скопје? Навиките на неговите жители, неажурноста на комуналните служби или и двете? Фото: МИА/Дарко Попов
сите 3 | | | веќе видена

 Денес нема неспособни деца. Сите се способни. Барем на хартија, на Инстаграм и на Твитер одлично се покажуваат. Им се воодушевувам на самодовербата. Мислат ...
| | веќе видена

 Во Барселона ќе треба да издвоите 1.370 евра за станарина, а во Лондон 2.600 евра. Секој од нас сака да живее во луксузен стан во некој од најдобрите ...
сите 2 | | | веќе видена

Кученце си стои на пешачки, а жена покрај него упорно чека да се намалат автомобилите за да некако ја премине улицата. Во еден момент нема повеќе автомобили но ...
сите 2 | | | веќе видена

Што прво забележувате на сликата? Баба и дедо кои се гледаат Двајца мажи, од кои едниот свири на гитара Други детали – девојка, врата, лампа, круна … Што вам ...
сите 2 | | | веќе видена

Вангелија била родена 1911 година во семејството на Панде Сурчев и Параскева како нивно прво чедо. Нејзината мајка починала при раѓањето на второто дете, во ...
сите 3 | | | веќе видена

9 д 10 луѓе би се сложиле дека мобилните телефони се еден од најкорисните изуми на луѓето. Ние едноставно не можеме да ги замислиме нашите животи без нив. ...
сите 4 | | | веќе видена

Постои едноставен трик како да прочитате порака, а личноста која ви ја испратила тоа да не го види. Кога ќе ја забележите пораката, вклучете airplane mod, а ...
| | веќе видена

Љубопитниот француски булдог се израдува на мини торта во форма на куче, но кога виде што прави неговиот сопственик, испаничи и избега. Најверојатно не сфати ...
сите 2 | | | веќе видена

Живееме во време кога секој, насекаде сака да се истакне пред другите. И родителите и децата, а децата се секогаш огледало на родителите. Пред неколку дена ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид/Лагада, 17. септември 2018 (ИНПРЕС) – Директорот на ЈП „Охридски комуналец“ Љупчо Грданоски присуствуваше на првиот проектен состанок во општина Лагада, ...
сите 2 | | | веќе видена

 Можеби веќе сте слушнале за и сте ги виделе неговите фотографии, но доколку не ви е познат, време е да дознаете за него. Тој е фотограф од Сингапур, а целото ...
сите 2 | | | веќе видена

Во последно време промовирањето на здравата храна, здравите навики и здравиот живот зема голем замав. Постојани кампањи и апели до луѓето да внимаат што јадат ...
сите 3 | | | веќе видена

-Едно отварање на очи, веднаш го ставам кафето да се вари. Не можам да го замислам денот без кафе. Сакам кае без шеќер и најубаво ми е наутро, пред работа кога ...
| | веќе видена

next