„Ла Ла Ленд“ со најмногу номинации на „Бафта“

„Ла Ла Ленд“ доби најмногу номинации за наградите „Бафта“ на Британската филмска академија, вкупно 11, објавува Би-Би-Си.Холивудскиот мјузикл е номиниран за најдобар филм, додека Рајан Гослинг и Ема Стоун, кои ги толкуваат главните улоги, ќе учествуваат во категориите за најдобар актер, односно најдобра актерка.Научно-фантастичниот филм „Доаѓање“ и драмата Ноќни животни“ имаат по девет номинации, ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒