МОЖЕБИ ЗАБОРАВИВТЕ ДЕКА ИМАТЕ КРЕДИТ ЗА ОТПЛАЌАЊЕ - банкарите ги потсетија граѓаните - раздолжувањето продолжува


Ако некои од граѓаните можеби заборавиле дека од месецов треба да продолжат редовно да си ги отплаќаат своите кредитни рати кон банките, тие веднаш ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во најновиот Извештај на Европската комисија за нашата земја, дадени се оцени и за области коишто се во надлежност на Народната банка. Притоа, оцените ...
| | веќе видена | слични

Во интерес на развојот на економијата и правовремено известување на бизнис-секторот и целокупната јавност, Развојната банка на Република Северна Македонија на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Развојната банка (РБРМ) на својата веб-страница објави јавен повик, со кој се понудува можност на компаниите-корисници на кредити од првата бескаматна кредитна ...
| | веќе видена | слични

Развојната банка со повик до компаниите кои зеле кредит од линијата Ковид 1, да поднесат барање за продолжување на грејс-периодот и рокот на отплата за ...
| | веќе видена | слични

Б анките очекуваат дека оваа година нај м ногу ќе се зголеми кредитната поддршка за малите и средни претпријатија , како и кредитирањето за станбен ...
| | веќе видена | слични

Заради олеснување на пристапот до финансиски средства за микро, мали и средни компании, особено во услови на отежнато работење и намалени приходи и ликвидност ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ, со четвртиот пакет економски мерки за помош и поддршка на погодените со пандемијата на коронавирусот, обезбедува 470 милиони евра ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот пакет мерки на Владата предводена од СДСМ обезбедува ефикасна и навремена поддршка за компаниите – 10 милиони евра државна кредитна гаранција, ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во најавата за четвртиот пакет економски мерки за помош и поддршка на погодените со пандемијата на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешниот состанок на Кризниот штаб била разгледана потребата од учество на Армијата во обезбедување на здравствените објекти, за што дополнително ќе бидат ...
сите 378 | | | веќе видена

Главниот град на земјава, Скопје веќе опасно се доближува до 10.000 активни случаи. Кончретно, вчера во Скопје беа регистрирани 9.854 активни случаи, и доколку ...
сите 359 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 173 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена

Игор Ангеловски засекогаш ќе остане запишан во фудбалската историја на Македонија, како прв македонски селектор кој успеал да го одведе националниот тим на ...
сите 48 | | | веќе видена

Вакцината против коронавирусот, фармацевтската компанија „Модерна“ на државите ќе им ја продава по цена од 25 до 37 долари за доза, во зависност од нарачаната ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОЖЕБИ ЗАБОРАВИВТЕ ДЕКА ИМАТЕ КРЕДИТ ЗА ОТПЛАЌАЊЕ - банкарите ги потсетија граѓаните - раздолжувањето продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: