Развојна банка објави повик за продолжување на грејс-периодот за компаниите кои користеле Ковид кредити


Развојната банка (РБРМ) на својата веб-страница објави јавен повик, со кој се понудува можност на компаниите-корисници на кредити од првата бескаматна кредитна ...
| | веќе видена | слични

Од нив, 27,6 милиони евра ќе бидат наменети за домашни платежни картички во вредност од 6.000 денари. Со оваа мерка, над 180.000 пензионери со пензија до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прес-конференција, Илија Николовски, пратеник од СДСМ Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Со ребалансот на Буџетот за 2020 што е во собраниска процедура, Владата предводена од СДСМ обезбедува 470 милиони евра за реализација на четвртиот пакет мерки ...
| | веќе видена | слични

Преку овој пакет мерки, 70 милиони евра ќе се искористат за спас на 83.000 работни места, односно ќе се субвенционираат вкупно 250.000 плати за месеците ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Вкупниот финансиски износ на третата бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за микро и мали претпријатија погодени од КОВИД-19 (Ковид 3) е 31 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на синоќешната седница ја разгледа и усвои информацијата за воспоставување на бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за микро и мали ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска им ги врачи договорите за кофинансирање проекти за поддршка на занаетчиството на четири занаетчиски комори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 226 | | | веќе видена

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 181 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 316 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Развојна банка објави повик за продолжување на грејс-периодот за компаниите кои користеле Ковид кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: