ЌЕ ЈА БРАНИ ТАТКОВИНАТА: Единствениот син на ерменскиот премиер оди во војна


Синот на ерменскиот премиер оди во војна во областа Нагорно Карабах. Петти ден таму има судири до силите на Азербејџан. Сопругата на премиерот Ана Хакобиан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан во интервју за Италијанската Република изјавил дека Ерменија и непризнатиот Нагорно-Карабах се последните пречки на патот на ...
| | веќе видена | слични

Синот на ерменскиот премиер, Никол Пашињан веќе е во првите борбени линии на фронтот во Нагорно-Карабах. Сопругата на премиерот, Ана Акобјан објави на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алијев, изјави дека му дава „последната шанса“ на Ереван да се врати во форматот на преговори и да ја повлече армијата од ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, соопшти дека министрите за надворешни работи на Азербејџан и Ерменија ќе ...
| | веќе видена | слични

Во Москва почна состанокот за Нагорно Карабах на министрите за надворешни работи на Русија, Ерменија и Азербејџан, Сергеј Лавров, Зохраб Мнацаканијан и Јејхун ...
| | веќе видена | слични

Размислуваме за испраќање на воени трупи во Нагорно Карабах, соопштија турските власти. Првиот човек на турскиот парламент, Мустафа Сентоп, вели дека сè уште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на турскиот парламент, Мустафа Сентоп, изјавил дека највисокиот законодавен дом на земјата може да размисли за испраќање на турска армија во ...
| | веќе видена | слични

После жестоките воени судири, помеѓу двете поранешни советски републики, кои резултираа со воени и цивилни жртви, двете завоени страни потврдија дека ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Германија во последните 24 часа се регистрирани 6.868 нови случаи на коронавирус, а 47 лица починаа, објави Институтот „Роберт Кох“.Вкупно 373.167 лица се ...
сите 853 | | | веќе видена

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 278 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 82 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил повторно упати благодарност до своите колеги. -Колеги, Ви благодарам што секојдневно се ...
сите 121 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 126 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривични пријави против три лица, едно од Тетово и двајца од Боговиње. Портпаролот на тетовската полиција Марјан Јосифоски информира дека ...
сите 376 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ЈА БРАНИ ТАТКОВИНАТА: Единствениот син на ерменскиот премиер оди во војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: