Алармантен бројот на починати од ковид и денеска: 8 пациенти ја загубија битката со вирусот, 112 нови позитивни


12 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 1841 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19, од нив 120 се од Скопје. Скопјани позитивни на Ковид 19 ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) Чаир – 61 Гази ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието вечерва со 53 гласови за, 26 воздржани и ниту еден глас против, ги изгласа измените во Законот за заштита на населението од заразни болести, со кои ...
сите 577 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 270 | | | веќе видена

Нови рекордни 870 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, додека Собранието доцна синоќа го донесе Законот за заштита на населението од заразни болести, со ...
сите 699 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 179 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Македонија до крајот на годинава и ...
сите 422 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алармантен бројот на починати од ковид и денеска: 8 пациенти ја загубија битката со вирусот, 112 нови позитивни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: