Вардар бара одлуката за одложување на мечот со Елеверум да се ревидира и мечот да се игра според предвиденото

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
| | веќе видена | слични

 По разгледувањето на ковид состојбата во која се наоѓа унгарскиот тим Пик Сегед. Кај Унгарците официјално се пријавени осуммина заразени па одлуката за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лигата на шампионите во ракомет е во нови проблеми, сето тоа поради коронавирусот. Поточно, Пик Сегед е во неволја, во чии редови е потврден седмиот случај на ...
| | веќе видена | слични

Откако ЕХФ минатата седмица ги налути раководните структури на Вардар, актуелниот европски прва оваа недела ќе мора да се помири со ново разочаруавње, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 365 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 66 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 183 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје побара на денешната седница на Советот во град Скопје да се расправа како вонредна точка за состојбата и ...
сите 80 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 122 | | | веќе видена

На почетокот на епидемијата во Македонија често бев на релација Скопје, Тетово, Гостивар, Лабуништа и тогаш ги убедував луѓето дека во нашиот здравствен систем ...
сите 292 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар бара одлуката за одложување на мечот со Елеверум да се ревидира и мечот да се игра според предвиденото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: