ВМРО-ДПМНЕ: Инциденти на етничка основа им одговараат единствено на СДСМ за да го прикријат неуспехот


Петре Шилегов повторно заборава дека три години е СДСМ на власт и повторно не знае што зборува. Единствената вина за меѓуетничките тензии и ситуацијата во која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
| | веќе видена | слични

Откако низ јавноста масовно се споделуваше видео на кое полицајци тепаат роми во Битола, двајца полицајци беа суспендирани а едниот од нив доби и кривична ...
| | веќе видена | слични

По излегувањето во јавноста на новата снимка со инцидентот во Битола министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека во МВР се уште се работи на овој ...
| | веќе видена | слични

 Судот во Прилеп го определи притворот на барање на обвинителството а во меѓувреме се трага и по други лица кои учествувале во нападот на полицајците. -Додека ...
| | веќе видена | слични

Ковид кризата и изборите се двете најголеми причини за зачестените напади врз полициските службеници, оценува професорот на Факултетот за безбедност, Злате ...
| | веќе видена | слични

Ќе се сочекаат сите информации за инцидентот во Битола со Ромите, па потоа ќе се носи суд за настан, изјави министерот за внатрешни Спасовски. Постапката е во ...
| | веќе видена | слични

Треба да се почекаат сите аргументи и факти во однос на кој било настан, па дури тогаш да носиме суд во однос на тие настани, без разликз кој тоа го прави, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Инциденти на етничка основа им одговараат единствено на СДСМ за да го прикријат неуспехот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: