Се очекува утре одлуката на Врховен да пристигне до Кривичен, полиција се уште пред домот на Јанкулоска

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
| | веќе видена | слични

Со полициска придружба точно во 18 часот поранешната министерка за внатрешни работи  Гордана Јанкулоска спроведена  во затворот Идризово на издржување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гордана Јанкуловска е жртва на неправдите и политичкиот прогон на мафијата на Заев. Јанкуловска оди во затвор за автомобил кој го вози и користи Зоран Заев и ...
| | веќе видена | слични

Таа е осудена за спорната набавка на блиндираниот „мерцедес“ вреден 600 илјади евра по нарачка на тогашниот премиер Никола Груевски, случајот „Тенк“, и е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот кој со години ја следи областа на правocyдството, Саше Димовски оценува дека екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска е спроведена ...
| | веќе видена | слични

Откако попладнево поранешната министерка за внатрешни работи беше спроведена во Идризово за отслужување на својата четиригодишна казна, од нејзината матична ...
| | веќе видена | слични

Екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска беше спроведена во затворот Идризово, по што со реакција се јавија од ВМРО-ДПМНЕ. Велат дека таа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 405 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се очекува утре одлуката на Врховен да пристигне до Кривичен, полиција се уште пред домот на Јанкулоска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: