Мицевски со барање: Да се овозможи редовно, физичко присуство на медиумите на собраниските комисии


Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
| | веќе видена | слични

Ноември е деновиве најспоменуваниот термин за одржување на вонредните локалните избори во Штип за градоначалник, откако Благој Бочварски стана министер за ...
| | веќе видена | слични

Иако вчера Беса го информираше претседателот на Собранието дека во идинина нема да бидат дел од пратеничката група од Коалицијата „Можеме“ туку ќе настапува ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на БЕСА излегуваат од пратеничката група на СДСМ, но коалицијата останува. Биљал Касами, Кастриот Реџепи, Дадил Зендели и Бастри Бајрами кои во ...
| | веќе видена | слични

Не извесно е дали вонредните состојби кои ги прогласи шефот на државата Пендаровски ќе го добијат потребното двотретинско мнозинство од народните избраници во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратениците од БЕСА кои во Собранието влегоа преку листите на СДСМ денеска преку допис го известиле собранискиот претседател Талат Џафери дека дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Одлуките на претседателот Стево Пендаровски за прогласување на вонредна состојба се очекува на крајот од месецов да се најдат на пленарна седница. Според ...
| | веќе видена | слични

Четворицата пратеници на партијата Беса од денеска во Собранието нема да дејствуваат како дел од коалицијата со СДСМ туку како пратеници на партијата Беса. За ...
| | веќе видена | слични

Одлуката нашиот коалиционен партнер БЕСА да делува самостојно во рамки на парламентот е заедничка, заради поефикасно и подобро функционирање на мнозинството. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 326 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 358 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, одговарајќи на новинарско прашање по седницата на Советот за безбедност, истакна дека дека проблемот кај сите земји во ...
сите 229 | | | веќе видена

– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 209 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски со барање: Да се овозможи редовно, физичко присуство на медиумите на собраниските комисии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: